islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ĎALŠÍ KROK K NOVÝM BOJOVÝM VRTUĽNÍKOM PRE OZBROJENÉ SILY ✅ 🚁 V uplynulých dňoch sme predložili americkej vláde žiadosť o cenovú…

ĎALŠÍ KROK K NOVÝM BOJOVÝM VRTUĽNÍKOM PRE OZBROJENÉ SILY ✅

🚁 V uplynulých dňoch sme predložili americkej vláde žiadosť o cenovú ponuku na dodanie 12 bojových vrtuľníkov AH-1Z Viper.

Ide o veľmi výhodnú ponuku USA, keďže hodnota vrtuľníkov a rakiet sa pohybuje na úrovni niečo vyše 1 miliardy USD, pričom na základe rokovaní a dohody z nej Slovensko zaplatí približne 340 miliónov USD.

📝 Súčasťou žiadosti o cenovú ponuku bola podrobná špecifikácia požiadaviek na leteckú techniku, príslušenstvo, rakety AGM-114 Hellfire II, počiatočnú logistickú podporu, ako aj výcvik pilotov a technikov.

Naším cieľom bolo čo najjasnejšie vyšpecifikovať konkrétne požiadavky od Ozbrojené sily Slovenskej republiky, aby sme dokázali urýchliť časovo náročný proces a posunuli sa k ďalšiemu kroku – doručeniu cenovej ponuky od Spojených štátov amerických.

👍🏻 Na základe predpokladanej dĺžky procesov sa dodanie bojových vrtuľníkov Viper na Slovensko predpokladá v horizonte troch rokov.

#mosr #ossr #usarmy #viper #obrana #bezpecnost


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *