islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ĎALŠIE KROKY K MODERNEJ A DOSTUPNEJ LIEČBE PACIENTOV 💊 Snažíme sa zlepšiť dostupnosť modernej liečby pre pacientov. Tá však mu…

ĎALŠIE KROKY K MODERNEJ A DOSTUPNEJ LIEČBE PACIENTOV 💊

Snažíme sa zlepšiť dostupnosť modernej liečby pre pacientov. Tá však musí mať svoje pravidlá a tie majú byť nanovo zadefinované v zákone 363/2011, ktorý upravuje rozsah a podmienky úhrad liekov, zdravotníckych pomôcok a dietetických potravín.

Novelizovaný zákon 363/2011 by mal byť predstavený Vláde SR v prvom kvartáli 2022 a jeho cieľom je podpora transparentného a najmä predvídateľného prostredia pre všetky zainteresované strany vrátane Ministerstva zdravotníctva SR. Finalizácii zákona zo strany rezortu bude preto predchádzať intenzívna komunikácia s kľúčovými partnermi vrátane pacientov, ktorí sú z pohľadu dopadu zákona kľúčoví.

„Dostupnosť modernej liečby pre pacientov je úloha ministerstva ako regulátora trhu s liekmi. No kľúčová je v tejto oblasti spolupráca,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na stretnutí so zástupcami Asociácie na ochranu práv pacientov SR, Asociácie zdravotných poisťovní SR, Asociácie inovatívneho farmaceutického priemyslu, Asociácie pre generické a biosimilárne lieky a Združením chemického a farmaceutického priemyslu.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *