islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Dcéry kresťanskej lásky, mučenice viery v Španielsku. Sestry z Leganés, Madrid: Štyridsaťšesť sestier slúžilo núdznym ľuďom v …

Dcéry kresťanskej lásky, mučenice viery v Španielsku.

Sestry z Leganés, Madrid: Štyridsaťšesť sestier slúžilo núdznym ľuďom v psychiatrickej nemocnici sv. Alžbety a v škole Nepoškvrnenej. Päť z nich podstúpilo mučenícku smrť. Týchto päť dcér kresťanskej lásky vyhnaných z Leganés sa ukrylo v penzióne rodnej sestry sestry Štefánie. Tam ich dve bývalé žiačky prezradili ľudovej milícii. Počas domovej prehliadky sa trikrát priznali, že sú dcérami kresťanskej lásky, preto ich v noci 12. augusta 1936 pri Železnej bráne v Madride zastrelili.

Sestry z Jaén (Chaén): V protituberkulóznej nemocnici nazývanej El Neveral v Jaén (Chaén) pôsobila komunita piatich sestier, ktoré začali svoju službu v roku 1935. V júli 1936 boli z nemocnice vyhnané, obvinené z krádeže a zatknuté v Jaén. Neskôr ich mučili a viacerými výstrelmi zo samopalu zabili.

Sestry v Albacete: Komunita desiatich sestier počas viac ako 70 rokov prijímala, vychovávala a vzdelávala obyvateľov Domu Božieho milosrdenstva v Albacete. Na základe zákona však tento útulok museli opustiť. Na hrozbu smrti ich upozornil jeden zamestnanec, ktorý im zároveň pomohol tajne odísť v noci 26. júla 1936. Nakoniec ich chytili, zatkli a odviedli pred ľudový súd vo Vallecas (Vajekas). Prenasledovatelia ich niekoľko hodín trápili oplzlosťami, potom dve najmladšie, sestru Dolores a sestru Andreu, odviedli do väzenia, ktoré zriadili v Škole Božieho Pastiera. Tu podstúpili hrozné muky znásilnenia. Potom ich odviedli do „Los Toriles“, kde sa na nich zabávali ako na býkoch v aréne, hádzali do nich kamene a posmievali sa im. Nakoniec ich na kopci Entrevías postrieľali.

A mnohé iné sestry pracujúce a žijúce v španielských nemocniciach, ústavoch a útulkoch.

Autor správy, foto a správu publikoval Seminár Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *