islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Deň pred Vianocami je tu 23. dobrá správa o Slovensku 🇸🇰 za rok 2021. Bol, a stále je, to náročný rok poznačený pandémiou. Bola…

Deň pred Vianocami je tu 23. dobrá správa o Slovensku 🇸🇰 za rok 2021.

Bol, a stále je, to náročný rok poznačený pandémiou. Bola by však škoda, dívať sa na rok 2021 iba cez čierne okuliare. Na Slovensku diali aj dobré, pekné veci, ktoré nás môžu tešiť, na ktoré môžeme byť hrdí, a ktoré nám dávajú nádej do budúcna.

Veľmi dobrou správou pre našu krajinu je, že naša vláda rozbehla viaceré zásadné reformy, na ktoré vlády Smeru nemali chuť, odvahu alebo kompetentnosť

👍Spustili sme najväčšiu reformu eurofondov v histórii Slovenska. Vďaka 5 antibyrokratickým balíčkom sme zásadne zrýchlili a zlepšili čerpanie eurofondov – v európskom rebríčku sme poskočili o 6 miest. Bojujeme o každé euro, ktoré môže pomôcť zlepšiť život ľudí na Slovensku. Tiež sme pripravili strategický investičný plán pre nové eurofondy a väčšinu z nich sme upratali pod jednu strechu.

👍V tomto roku sme prijali antibyrokratický zákon a vďaka nemu už od 1. januára nebudeme musieť behať po úradoch a predkladať 10 tlačív – ako je napríklad kópia rodného či sobášneho listu. Celkovo zrušíme až 21 potvrdení a výpisov a ročná úspora pre ľudí sa odhaduje na 42 miliónov eur.

👍Veľmi dôležitou pre zachovanie prírodného bohatstva Slovenska je reforma národných parkov. Pri spravovaní najcennejších území musí byť ochrana prírody na prvom mieste.

👍A nakoniec, reforma zdravotníctva prinesie menej zbytočných úmrtí, viac zachránených životov a kvalitnejšie podmienky pre pacientov aj zdravotníkov.


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *