islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Dnes som odovzdal prezidentke svoju demisiu. Dôvod, prečo v tejto vláde nie je možné ďalej pôsobiť je len jeden – je to Igor M…

Dnes som odovzdal prezidentke svoju demisiu.

Dôvod, prečo v tejto vláde nie je možné ďalej pôsobiť je len jeden – je to Igor Matovič, jeho správanie a absencia akéhokoľvek rešpektu ku koaličným partnerom.

Od začatej práce sa nikdy neodchádza ľahko a určite nie s radosťou. Na školstvo so mnou prišlo množstvo učiteľov, riaditeľov a ľudí z praxe. Spoločne sme postupne napĺňali programové vyhlásenie, program SaS, spustili sme reformu obsahu vzdelávania a ušetrené financie na rezorte sme investovali naspäť do rozvoja škôl – do vybavenia knižníc, jedální či modernizácie tried. Pripravili sme Plán obnovy, ktorý ministerstvo školstva čerpá najrýchlejšie zo všetkých rezortov. Strávili sme na ministerstve víkendy a noci, kde sme riešili neustále meniace pokyny v pandémii či najnovšie príchod žiakov z Ukrajiny.

S aktuálnym ministrom financií nedokážeme pokračovať ďalej. Jeho zotrvanie na poste považujem za pochovanie akejkoľvek šance na normálne a zodpovedné vládnutie.

Spomeniem niekoľko vecí: posadnutosť zatváraním škôl či plošným testovaním, cirkus okolo platov učiteľov či odmietanie prispieť školám na energie. V krajine, kde školstvo a zdravotníctvo zúfalo potrebujú peniaze, nemôžeme predsa vyhadzovať milióny na absurdné nápady jedného človeka. To je napríklad plošné testovanie, očkovacia lotéria, očkovacie bonusy, Sputnik, či balíček za 1,2 miliardy eur pretlačený s fašistami.

Okrem toho nemôžeme zotrvať vo vláde s niekým, kto sústavne vytvára konflikty a hľadá nepriateľov. Mali sme tu útoky na prezidentku, novinárov, na ministra dopravy, ministra zdravotníctva a aj na ministrov SaS.

Toto nie je normálne správanie, ani normálne riadenie krajiny. Som presvedčený, že Igor Matovič (možno aj nevedomky) dláždi svojím konaním cestu späť Robertovi Ficovi. Od jeho prvých konfliktov a prvých atómoviek rastie Smer a Hlas. A na tomto sa odmietame podieľať. Štát nemôže byť v rukách jedného človeka, ktorý si s ním robí, čo chce, podľa toho, čo mu práve napadne.

Veľmi radi by sme pokračovali ďalej. Ale pri koaličnom partnerovi, ktorý k nikomu nemá ani len základný rešpekt, pri jeho konfliktnej povahe, pri jeho nebezpečných nápadoch a nezodpovednom rozhadzovaní miliónov zo štátnej kasy, sa to jednoducho nedá.


Autor správy, foto a správu publikoval Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *