islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

DO BEZVLÁDNEHO TELA SI MAL UDRIEŤ AJ MESTSKÝ POLICAJT Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil tri osoby zo zločinu u…

DO BEZVLÁDNEHO TELA SI MAL UDRIEŤ AJ MESTSKÝ POLICAJT

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil tri osoby zo zločinu ublíženia na zdraví a z prečinu výtržníctva. Motívom mala byť nenávisť pre príslušnosť obete k etnickej skupine.

Medzi obvinenými je aj príslušník mestskej polície z Banskej Bystrice. Práve v jeho rajóne (v Banskej Bystrici) mali obvinení ešte 01. augusta minulého roku vo večerných hodinách na Striebornom Námestí najprv slovne a následne aj fyzicky napadnúť občana.

Podľa doterajších zistení vyšetrovateľa malo dôjsť k útoku z dôvodu zjavnej nenávisti pre jeho etnickú príslušnosť a tiež preto že sa v jeho spoločnosti nachádzala žena z majoritnej časti spoločnosti.

Opakované útoky všetkých troch mali pokračovať aj potom, ako telo poškodeného ležalo už v bezvládnom stave.

V prípade dokázania viny hrozí za pokus zločinu ublíženia na zdraví z nenávisti (podľa § 155 ods. 1, ods. 2 písm. c) Trestného zákona) obvineným Ivanovi B., Martinovi M. a Jánovi U. trest odňatia slobody na päť až 12 rokov. Za prečin výtržníctva (podľa § 364 ods. 1 písm. a) Trestného zákona) až na tri roky.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *