islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Do Ríma odchádzame s veľkým očakávaním, vraví kňaz Jozef Matejovský

Na Svetové stretnutie rodín, ktoré sa dnes začína v Ríme, odchádzame s veľkým očakávaním bohatého programu, vraví kňaz Košickej eparchie Jozef Matejovský. Do Večného mesta odcestoval s vladykom Cyrilom Vasiľom, košickým eparchom a predsedom Rady KBS pre rodinu, manželkou Annou a kňazom Spišskej diecézy Róbertom Neupauerom.

Verí, že to bude „požehnaný čas, ktorý využijeme pre svoje vlastné manželstvo,“ pokračuje a posolstvo dní bude podávať aj ďalej – cez farnosť, eparchiu i celé Slovensko. „Aby sa zdôrazňovala hodnota a dôležitosť manželstva ako tej najdôležitejšej cesty ku spáse pre každého jedného muža a ženu, ktorí príjmu sviatostné manželstvo,“ uviedol farár vo Farnosti Košice-Furča.

Svetové stretnutie rodín bude mať dve formy – rímsku a diecéznu úroveň. Na rímsky program prídu len národné delegácie. Slovenskú povedie vladyka Vasiľ. Spolu s ním budú KBS zastupovať Róbert Neupauer, manželia Monika a Alfonz Juckovci z Bratislavskej arcidiecézy, kňaz Jozef Matejovský s manželkou Annou z Košickej eparchie a Richard a Mária Kucharčíkoví s rodinou z Košickej arcidiecézy.

„Máme nádej, že aj toto Svetové stretnutie rodín, tak ako aj tie minulé, bude obohatením pre pastoráciu rodín, pre budovanie vzťahov medzi manželmi, že prinesie osoh každému jednému, kto bude mať aspoň chvíľu záujem čosi si z neho zobrať,“ spomína Jozef. Od stretnutia očakáva impulzy do vlastného manželstva, farnosti, ktorej je farárom i Rady pre rodinu Košickej eparchie, ktorej predsedá.

World Meeting of Families 2022 Rada KBS pre rodinu TK KBS


Na Svetové stretnutie rodín, ktoré sa dnes začína v Ríme, odchádzame s veľkým očakávaním bohatého programu, vraví kňaz Košickej eparchie Jozef Matejovský. Do Večného mesta odcestoval s vladykom Cyrilom Vasiľom, košickým eparchom a predsedom Rady KBS pre rodinu, manželkou Annou…
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *