islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Do tretice všetko dobré

Do tretice všetko dobré. Agentúra Moody´s potvrdila Slovensku nezmenený rating

🔎Po tom, čo nedávno ratingové agentúry Standard & Poor’s (S&P) a Fitch Ratings ponechali Slovensku nezmenené ratingy, dnes sa k nim pridala ďalšia renomovaná agentúra Moody´s. Slovensku dala rovnaké hodnotenie ako naposledy, teda na úrovni A2 s negatívnym výhľadom. Ministerstvo financií SR vníma najnovšie hodnotenie ďalšej veľkej agentúry Moody’s pozitívne, keďže reflektuje aj cieľ vlády postupnej konsolidácie verejných financií.

📊Agentúra považuje za pozitívne stránky našej ekonomiky najmä trend rastu, členstvo v eurozóne a Európskej únii a mierne dlhové zaťaženie. Okrem toho medzi silné stránky zaraďuje fiškálnu aj menovú politiku, ktorú považuje za solídnu. Moody´s očakáva nárast reálneho HDP na 2,3 % v roku 2024 a 2,6 % v roku 2025.

Moody’s pripomína, že k zlepšeniu ratingu v budúcnosti by viedol dôsledne implementovaný viacročný plán fiškálnej konsolidácie, ktorý by posunul deficit Slovenska v nasledujúcich štyroch rokoch na jasnú klesajúcu trajektóriu.

💬,,Som rád, že tak, ako finančné trhy, tak aj ratingové agentúry potvrdili, že krokom našej vlády veria a aj napriek tomu, že sme zdedili verejné financie s extrémnym nárastom dlhu a vysokým deficitom, podarilo sa nám ratingy udržať a nastaviť jasný plán, ako verejné financie postupne opäť postaviť na nohy,“ zhodnotil Ladislav Kamenický – minister financií SR.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *