islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

DVOJZMENNÁ PREVÁDZKA ŠKÔL JE V 21. STOROČÍ NEPRIJATEĽNÁ Okrem stratégie minimalizovania opakovania ročníka, podpory duševného z…

DVOJZMENNÁ PREVÁDZKA ŠKÔL JE V 21. STOROČÍ NEPRIJATEĽNÁ

Okrem stratégie minimalizovania opakovania ročníka, podpory duševného zdravia v školách či začleňovania detí a žiakov so špeciálno-výchovnými potrebami do škôl, odborný tím štátnej tajomníčky Svetlany Síthovej v spolupráci s Inštitútom vzdelávacej politiky pracuje aj na odstraňovaní dvojzmennej prevádzky škôl.

🔹Na tento účel je vyčlenená finančná čiastka takmer 28 miliónov eur.
🔹Finančné prostriedky budú určené na rozšírenie existujúcich kapacít, rekonštrukciu či vybudovanie nových priestorov v 47 školách, ktoré v súčasnosti majú triedy s dvojzmennou prevádzkou, prípadne im dvojzmenná prevádzka akútne hrozí.

🔹Rezort školstva zároveň spolupracuje s tými riaditeľmi škôl a starostami, ktorí sú najviac ohrození. Najviac škôl, až 26, ktoré majú dvojzmennú prevádzku sa nachádza v Prešovskom kraji, 21 v Košickom kraji.
🌐Viac sa dočítate https://www.minedu.sk/statna-tajomnicka-s-sithova-dvojzmenna-prevadzka-skol-v-21-storoci-je-nemyslitelna/


🏢 Dvojzmenná prevádzka škôl v 21. storočí je nemysliteľná 🙅🏼‍♀️

🚗 V rámci pracovnej cesty na východe Slovenska som dnes predstavila vo Veľkej Lomnici možnosť odstránenia dvojzmenných prevádzok na našich školách.

🍀 Som rada, že som mala možnosť vidieť príklady dobrej praxe v Jánovciach, Veľkej Lomnici či Spišskej Teplici, a to aj napriek zložitej priestorovej situácii. Preto sa teším, že na odstránenie dvojzmennej prevádzky z Plánu obnovy a odolnosti SR je vyčlenených 27,9 miliónov eur a zmeny by sa mali dotknúť až 15-tisíc detí, žiakov a žiačok.

🌐 Viac sa dočítate v tlačovej správe:

https://www.minedu.sk/statna-tajomnicka-s-sithova-dvojzmenna-prevadzka-skol-v-21-storoci-je-nemyslitelna/

#inkluzia #skolaprevsetkych #miestoprevsetkych #reforma #skola #inkluzivnaskola

@ministerstvoskolstva Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *