islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Eparcha Lach: Boh vzbudí povolania v rodinách, ktoré sa modlia

„Predovšetkým si myslím, keď nad tým tak uvažujem, lebo tiež nemáme povolania – nemáme seminaristov, ani jedného teraz v Parme, ale máme nejakých kandidátov, mali sme kandidátov zo Slovenska aj zo Spojených štátov – to prvé je predovšetkým príklad rodičov v rodine. Toto považujem za niečo veľmi dôležité. A ak sa dnes pýtame, prečo nemáme povolania, myslím si, že je kríza svedectva, kresťanského svedectva, života v rodine. A chcel by som aj poslucháčov slovenského vysielania Vatikánskeho rozhlasu povzbudiť práve k tomu, aby sa modlili so svojimi deťmi doma.

Toto je základ posilňovania našej viery a odovzdávania viery. Ak toto budeme robiť, uvidia deti, či už dievčatá alebo chlapci, príklad rodičov, ich svedectva v manželskom a rodinnom živote, kde vidia zmysel pre obetu. A aj oni budú hľadať – vzhľadom na výzvy, ktoré pred nimi budú stáť -, naplnenie zmyslu svojho života práve aj v tom kňazskom či rehoľnom povolaní, alebo aj v tom dobrom, zdravom rodinnom živote.

Takže ja vidím to „gro“ práve v rodine, aby sme tak žili. To, čo som videl doma a čo som zažil ja od svojich rodičov, nebolo to nič zvláštne, niečo extra: bolo to obyčajné tiché svedectvo každodenného života a verného plnenia si svojich povinností, ktoré každý z nás má. My vieme, čo máme robiť, len ťažko je nám to dakedy uskutočňovať. A potom hovorím aj: modlime sa za povolania!“

Vatican News TK KBS


O dôvode svojej cesty, o skúsenostiach zo života eparchie a zvlášť o fenoméne nových povolaní v Cirkvi v USA sa podelil v rozhovore s vedúcim Slovenskej redakcie Vatikánskeho rozhlasu – Vatican News.
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *