islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

GivingTuesday Slovensko: Darovať radosť z učenia sa oplatí 💙 V tomto roku sme sa rozhodli nasmerovať pomoc do priestoru, kde …

GivingTuesday Slovensko: Darovať radosť z učenia sa oplatí 💙

V tomto roku sme sa rozhodli nasmerovať pomoc do priestoru, kde sa už niekoľko mesiacov cítime ako doma: do oblasti vzdelávania a podpory finančnej gramotnosti zraniteľných skupín 📖📓📚.

👉 Naši kolegovia spoločne vyzberali edukatívne pomôcky a školské potreby pre rodiny z chudobných komunít východného Slovenska.
Snažili sme sa tak pomôcť deťom zo zabudnutých kútov postaviť sa na rovnakému štartovaciu čiaru k vzdelaniu a budúcemu zamestnaniu, na akej stoja iné deti 🙏

Vyzberané veci sme odovzdali dvom organizáciám 👇

💙 OZ Cesta von, ktorá pomáha ľuďom uviaznutým v generačnej chudobe postaviť sa na vlastné nohy. Unikátny program Omama je založený na vzájomnej pomoci ľudí z vylúčených komunít. Omamy ukazujú rodičom, ako čo najlepšie rozvinúť potenciál ich detí v ranom veku. Ako poradkyne v rodičovstve zlepšujú pripravenosť dieťaťa na škôlku a školu.

💙 Našu pomoc adresujeme aj ​​​​Rómsky inštitút – Roma Institute, n.o. – komunitnému centru Prešov, ktoré pracuje so školákmi z chudobných komunít. Každá jedna darovaná školská taška či farbičky môžu posilniť radosť z učenia. Rómsky inštitút zároveň zabezpečí prepravu vyzbieraných predmetov z Bratislavy do osád.

#nbs #pomaha


Autor správy, foto a správu publikoval Národná banka Slovenska on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *