islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Hygiena duše (Mk 7, 1-13) – Zamyslenie k dnešnému evanjeliu – Farnosť Zvolen-Západ – Dominikáni Zvolen

Hygiena duše (Mk 7, 1-13)
7. február, 2023 | Zamyslenie k dnešnému evanjeliu

Vnútro človeka odkrývajú aj veľmi jednoduché činnosti, ako napríklad umývanie rúk. Stáva sa, že niektorí ľudia upriamujú pozornosť hlavne na vonkajšok a takmer vôbec ich nezaujíma vnútorná nečistota. Ak má niekto zašpinené vnútro, s veľkým dôrazom dbá o vonkajšiu čistotu tela. Morálne ľahostajný človek ľahšie poukazuje na zlé skutky iných.

Starovekí pustovníci kládli veľký dôraz na meditovanie alebo, ako to oni nazývali, prežúvanie Božieho slova v modlitbe. Bola to snaha čo najdlhšie udržať v sebe počuté Božie slovo, aby pochopili jeho hlbší zmysel. Vďaka tejto praxi im zdanlivo banálne slová Biblie odkrývali trpkú aj sladkú chuť životnej múdrosti.

Premeditovaná pravda tak ostávala v ich vnútri a očisťovala srdce. Farizeji a učení v Písme majú Božie slovo len v ústach. „Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.“ Slovo Boha nie je iba na to, aby sme o ňom rozprávali, ale aby sa stalo zmyslom nášho života.

Fr. Šimon OP


Mk 7, 1-13 Vnútro človeka odkrývajú aj veľmi jednoduché činnosti, ako napríklad umývanie rúk. Stáva sa, že niektorí ľudia upriamujú pozornosť hlavne na vonkajšok a takmer vôbec ich nezaujíma vnútorná nečistota. Ak má niekto zašpinené vnútro, s veľkým dôrazom dbá o vonka…
Autor správy, foto a správu publikoval Rehoľa dominikánov na Slovensku on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *