islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

IGOR MATOVIČ VSTÚPIL DO KOALÍCIE MINISTROV FINANCIÍ PRE KLÍMU Minister financií Igor Matovič sa v utorok po prvýkrát zúčastnil…

IGOR MATOVIČ VSTÚPIL DO KOALÍCIE MINISTROV FINANCIÍ PRE KLÍMU

Minister financií Igor Matovič sa v utorok po prvýkrát zúčastnil zasadnutia Koalície ministrov financií pre klimatické opatrenia. Slovensko do tejto prestížnej medzinárodnej iniciatívy vstupuje s tým, že pri prijímaní ekonomických opatrení bude zohľadňovať boj s klimatickou krízou.

Minister financií vo svojom príhovore ocenil prínos iniciatívy k budovaniu povedomia o dôležitosti agendy rezortov financií v riešení klimatických otázok. „Keďže nás čakajú dôležité reformy, uvedomujeme si zodpovednosť ministerstiev financií, ako tvorcov hospodárskej a fiškálnej politiky, pri riešení klimatickej krízy, ktorej čelíme,“ povedal minister financií Igor Matovič a zároveň vyzdvihol ambíciu Slovenska napĺňať svoje klimatické záväzky. „Túto koalíciu vnímam ako kľúčového hráča pri formovaní úlohy ministerstiev financií ako hybných síl v tomto úsilí.“ Zdôraznil tiež, že angažovanie sa v koalícii umožní Slovensku uplatniť najlepšiu medzinárodnú expertízu, či kvalitnejšie implementovať plánované opatrenia na úrovni EÚ v rámci balíčka „Fit for 55“ a Plánu obnovy.

💡Členstvom v koalícii sa Slovensko prihlásilo k takzvaným Helsinským princípom, ktoré ašpirujú napríklad na zohľadnenie zmeny klímy v makroekonomickej politike, fiškálnom plánovaní a rozpočtovaní.

#ministerstvofinancii #igormatovic #klimatickeopatrenia #zmenaklimy #helsinskyprincip


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *