islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

III. Nauč nás modliť farskou rodinou a hovoriť: Otče náš

Prvú júlovú sobotu sme sa opäť stretli na fatimskej slávnosti v Rajeckej Lesnej. Otec Martin Danišek, farár v (Rímskokatolícka cirkev Farnosť Skalité), predniesol katechézu o modlitbe Otče náš. Môžete si ju prečítať v časopise Naša Žilinská Časopis Naša Žilinská diecéza, alebo vypočuť v našom podcaste.
Minulý mesiac sme pozvali rodiny, aby nám poslali obrázky alebo fotografie rodiny pri slávnostnom nedeľnom obede. Z emailov sme napokon vyžrebovali obrázok Natálky Lietavcovej z Rajeckej Lesnej, ktorá si prevzala odmenu osobne.
Na júl máme tip na ďalšiu aktivitu. V Rajeckej Lesnej sme uvažovali nad Modlitbou Pána, v ktorej prosíme o každodenný chlieb. Nie len pre seba, ale aj preto, aby sme sa oň mohli deliť s druhými.
Upečte spoločne chlieb (ak je to pre vás náročné, tak koláč) a niekoho ním obdarujte, napríklad susedov, starých rodičov, priateľov. A pošlite nám fotografiu, prípadne aj príbeh, ktorý ste pri darovaní chlebíka zažili. Naša adresa je sutaz@dcza.sk. Vyžrebovaných oceníme pri augustovom stretnutí.


Katechéza z cyklu Nauč nás modliť sa (katechézy v Roku modlitby)III. Nauč nás modliť farskou rodinou a hovoriť: Otče nášModlitbou pred a po jedle posilňujeme…
Autor správy, foto a správu publikoval Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *