islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

INFEKČNÝ PRÍPLATOK 200 EUR VYPLATÍME ZAMESTNANCOM ZSS A DETSKÝCH DOMOVOV V KARANTÉNE Okrem prvej a druhej vlny odmien za prácu…

INFEKČNÝ PRÍPLATOK 200 EUR VYPLATÍME ZAMESTNANCOM ZSS A DETSKÝCH DOMOVOV V KARANTÉNE

Okrem prvej a druhej vlny odmien za prácu počas najsilnejších vĺn pandémie, dostanú zamestnanci zariadení sociálnych služieb v karanténe druhý infekčný príplatok.

S kolegami na rezorte sme zabezpečili, aby sa druhé infekčné príplatky dostali ku svojim adresátom, zamestnancom ZSS, oveľa rýchlejšie. Zriaďovateľ zariadenia pošle ministerstvu vyplnenú žiadosť elektronicky a po formálnom schválení žiadosti ministerstvo peniaze vyplatí do 5tich dní. Žiadosti budú zverejnené na stránke ministerstva do 7mich dní.

Ministerstvo vyplatí zamestnancom infekčný príspevok vo výške 200 EUR v čistom, čo predstavuje celkovo 405 EUR vrátane odvodov zamestnávateľa.

Nárok na karanténny infekčný príspevok majú zamestnanci týchto typov zariadení:
1. nocľaháreň
2. útulok
3. domov na polceste
4. zariadenie núdzového bývania
5. zariadenie podporovaného bývania
6. zariadenie pre seniorov
7. zariadenie opatrovateľskej služby
8. rehabilitačné stredisko
9. domov sociálnych služieb
10. špecializované zariadenie
11. centrum pre deti a rodiny

Na svojich návštevách v zariadeniach sociálnych služieb som zažil veľa dobrého. Zamestnanci napriek záťaže, ktorá ich dokázala dostať na okraj vlastných síl, mi hovorili zážitky so svojimi klientami vždy s úsmevom a odhodlaním. Nie je tajomstvom, že v sociálnych službách chýbajú nielen vyššie platy, ale aj samotný personál. Ďakujem všetkým pracovníkom, ktorí pri svojich klientoch ostali, starali sa o ich zdravie, často na úkor vlastných rodín. Vaša práca je mimoriadne dôležitá.


Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *