islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

INFORMAČNÉ KANCELÁRIE PRE OBETE TRESTNÝCH ČINOV UŽ POMOHLI 2 TISÍC KLIENTOM Ministerstvo vnútra zriadilo sieť 16 informačných …

INFORMAČNÉ KANCELÁRIE PRE OBETE TRESTNÝCH ČINOV UŽ POMOHLI 2 TISÍC KLIENTOM

Ministerstvo vnútra zriadilo sieť 16 informačných kancelárií pre obete trestných činov. Občanom poskytujú bezplatne a diskrétne základné informácie a sprostredkúvajú odbornú pomoc v oblasti psychologického, sociálneho poradenstva a právnej podpory.

👉 V súčasnej dobe, kedy narastá počet trestných činov najmä v oblasti domáceho a sexuálneho násilia, je práca s obeťami veľmi dôležitá. Včasná pomoc má zmierňujúci dosah na prežitú negatívnu skúsenosť a vedie k skoršiemu návratu do bežného života.

🤝 Pracovníci informačných kancelárií spolupracujú s rôznymi organizáciami a subjektmi. Využívaním týchto služieb sa zefektívnil prístup obetí k službám štátnych a samosprávnych inštitúcií, ako aj mimovládnych organizácií.

🧐 S akými problémami sa najčastejšie klienti obracajú na informačné kancelárie? Sú to predovšetkým oblasti finančných podvodov, nebezpečného vyhrážania sa a týrania blízkych a zverených osôb, drogovej trestnej činnosti, domáceho násilia, sexuálnych trestných činov, obchodovania s ľuďmi a iných.

💬 „Ochrana obetí a pomoc je jednou z priorít rezortu vnútra. Ak vďaka informačným kanceláriám včas identifikujeme potreby obete, vieme rýchlo poskytnúť podporu. Som rád, že ľudia využívajú túto pomoc. Dáva nám to signál, že naša práca má zmysel,“ povedal Roman Mikulec – minister vnútra SR.
___________
ℹ Viac o fungovaní informačných kancelárií: https://prevenciakriminality.sk/p/potrebujem-pomoc

Prevencia kriminality


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *