islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Je absurdné, aby ma Richard Sulík kádroval a osočoval za svoje vlastné zlyhania pri presadzovaní nedotiahnutej a neodkomunikova…

Je absurdné, aby ma Richard Sulík kádroval a osočoval za svoje vlastné zlyhania pri presadzovaní nedotiahnutej a neodkomunikovanej reformy. Upozorňovali sme ho opakovane, že k reforme sú vážne odborné výhrady a je potrebná komunikácia a hľadanie zhody, čo on osobne ako vždy odignoroval.

Spochybňovať protikorupčné zameranie mňa aj mojich kolegov, hlavne po rokoch náročného, osobného a vyčerpávajúceho nasadenia v boji s korupciou, za čo som si mimochodom vyslúžila útoky a diskreditačné kampane od Smeru a rôznych gaunerov, je nehorázne. Mrzí ma, že som v koalícii zo strany Richarda Sulíka nenašla razantnú podporu pri presadzovaní urgentných antikorupčných opatrení, ako je úprava paragrafu 363, či reformy prokuratúry, bez ktorej nie je mysliteľná obroda justície. Mimochodom, práve Richard Sulík za problematického pána Žilinku loboval a väčšina poslaneckého klubu SAS za pána Žilinku hlasovala. Teraz, keď je neskoro, si umývajú ruky a ešte spochybňujú naše protikorupčné zameranie. Napriek tomu som nikdy verejne nespochybňovala úmysly a spoľahlivosť partnerov. O to viac ma ich dnešné vystúpenie mrzí. Oplácať sa takýmto nekorektným a osobným útokom za odlišný názor poslancov strany ZA ĽUDÍ na koncept reformy ministerky spravodlivosti pokladám za ľudské aj profesionálne zlyhanie. Naša strana vždy podporí zmysluplné a rozumné reformy. K reforme sme mali vecné a odborné výhrady, ktoré sformuloval kolega Juraj Šeliga, o ktorých partneri aj ministerka spravodlivosti vopred vedeli, a ktoré sme opakovane verejne prezentovali.

Napriek tejto epizóde budeme ďalej rokovať, pretože cieľom je, aby výsledkom bola skutočná reforma, ktorá nastolí na Slovensku spravodlivý systém pre všetkých.


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *