islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

KAM S DEŤMI NA POSLEDNÚ CHVÍĽU? VYSKÚŠAJTE LETNÉ AKTIVITY V KRAJSKÝCH KULTÚRNYCH INŠTITÚCIÁCH Kreatívne aktivity pre šikovné r…

KAM S DEŤMI NA POSLEDNÚ CHVÍĽU? VYSKÚŠAJTE LETNÉ AKTIVITY V KRAJSKÝCH KULTÚRNYCH INŠTITÚCIÁCH

Kreatívne aktivity pre šikovné ruky, interaktívne spoznávanie histórie, literárne, hudobné, divadelné, tanečné či výtvarné workshopy. To je len časť ponuky, ktorú pre prázdninujúce deti pripravili kultúrne inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja.

➡️ V niektorých termínoch sú ešte stále voľné kapacity, ak teda hľadáte priestor, kde sa vaše dieťa zmysluplne zabaví a strávi príjemné chvíle so svojimi rovesníkmi, neprehliadnite ich ponuku 👇

🟢 V Banskej Bystrici má ešte posledné voľné miesta na turnus 24.7.– 28.7. Stredoslovenské osvetové stredisko v dennej aktivite „Šikovníček“. Na deti, ktoré rady tvoria, vyrábajú ✂️, lepia, pletú, tancujú a spievajú tu čaká týždeň plný tvorivých aktivít a workshopov, z ktorých si budú okrem zážitkov odnášať aj vlastnoručne vyrobené darčeky.

🟢 Pre deti z Lučenca a okolia je v termíne od 14.8. do 18.8. pripravený program v Novohradskom múzeu a galérii pod názvom Zakliate v príbehoch, ktorý sa celý bude niesť v znamení tajuplných bytostí 🧚 z miestnych rozprávok a príbehov. Na záver týždňa dokonca na deti čaká aj noc priamo v priestoroch múzea.

🟢 Knižnica Jána Kollára v Kremnici má stále voľných niekoľko miest na turnus 24. 7. – 28. 7., kedy je pripravená denná aktivita s názvom Spisovateľ v komikse ✍️. Deti počas nej nielen nazrú do procesu vzniku komiksu, ale samé si aj vyskúšajú jeho tvorbu. V termíne 7. 8. – 11. 8. si budú deti v knižnici prehlbovať svoj vzťah k písanému slovu aj hudbe a nazrú do tajov premeny básne v pieseň.

🟢 Počas prázdninového týždňa 24.7. – 28.7. deti v Podpolianskom osvetovom stredisku vo Zvolene spoznajú a vyskúšajú si rôzne výtvarné techniky, ktoré im predstavia skúsení lektori. Výtvarná tvorivá dielnička bude tento rok zameraná na Korytnačku 🐢 a celý týždeň jej bude venovaný program, či kresbou, maľbou alebo modelovaním s hlinou.

🟢 Na prelome júla a augusta, 31.7. – 4.8., pripravila Hvezdáreň Rimavská Sobota týždeň plný zaujímavých a zábavných aktivít na tému „Po stopách Slnečnej sústavy“ 🚀. Deti so záujmom o astronómiu a vedu sa počas neho zábavnou interaktívnou formou oboznámia s fungovaním Slnečnej sústavy.

🟢 Prihlasovať svoje ratolesti môžete aj na letné „školičky“, ktoré v Žiari nad Hronom organizuje Pohronské osvetové stredisko. V termíne 24.7. – 28.7. je pripravená „školička“ so zameraním na tanec, 14.8. – 18.8. výtvarná školička 🎨 a v rovnakom termíne dostanú šancu prejsť sa Rozprávkovou cestou necestou aj deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.

🟢 Letné výchovno-vzdelávacie aktivity s cieľom podnietiť v deťoch a mládeži záujem o prírodné vedy 🐝 a hravou formou ukázať ako svet okolo nás funguje, pripravila tiež Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Denné aktivity tu budú prebiehať v termíne 7.8. – 11.8.

🗣️ „Tento rok sa denné aktivity v našich krajských kultúrnych inštitúciách tešia mimoriadnej obľube, viaceré sa vypredali prakticky okamžite. Ponuka je naozaj pestrá a program bohatý, verím, že spomedzi voľných turnusov si vyberú tí, ktorí doposiaľ váhali alebo sa im zmenil program. Aj takto chceme budovať vzťah detí ku kultúre a veríme, že do našich múzeí, galérií, knižníc, osvetových stredísk či hvezdární zavítajú aj po prázdninách,“ povedal Peter Černek, riaditeľ Odboru kultúry Úradu BBSK.

ℹ️ Podrobné informácie k jednotlivým letným aktivitám, ako aj kontakty na prihlasovanie, nájdete priamo na stránkach jednotlivých kultúrnych inštitúcií.


Autor správy, foto a správu publikoval Banskobystrický samosprávny kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *