islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Kaštieľ Coburgovcov v Jelšave

🛠️👌 KEĎ JE PROCES OBNOVY AJ ZÁŽITKOM

🏰 Kaštieľ Coburgovcov je unikátne miesto, ktoré po rokoch volajúcich o záchranu dostalo to, čo najviac potrebovalo – obnovu a zároveň aj návštevníkov. A to naraz. Kaštieľ dokázal skĺbiť dlhoročný proces obnovy a zároveň otvoriť brány pre verejnosť.

💶 Na jeho obnovu ministerstvo kultúry za posledné roky cez dotačný program Obnovme si svoj dom poskytlo finančné prostriedky vo výške 70 000 €.

👷‍♂️ Obnova kaštieľa Coburgovcov sa konala aj za pomoci nezamestnaných. Úspešný projekt pokračuje v trochu pozmenenej forme na ministerstve kultúry i v tomto roku, kedy hospodári s oveľa vyššími prostriedkami než minulé roky.

⭐ Vízia sprístupnenia kaštieľa aj počas pamiatkovej obnovy prilákala takmer ihneď svojich obdivovateľov a obdivovateľky. Vďaka združeniu Čierne diery a ich projektu vznikol v kaštieli „mikrohotel“, z ktorého môžu návštevníci a návštevníčky zažiť čaro tejto pamiatky už dnes – bez príkras a autenticky. Tento projekt bol tento rok ocenený a stal sa víťazom CE ZA AR v kategórii Fenomény architektúry.

🎞️ Pre viac podobných videí sledujte 👉 Slovakiana, ktorá sa stará o digitalizáciu klenotov Slovenska.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *