islovak.sk

islovak.sk – spravodajský denník – žijeme Slovenskom…

KOMENTÁRE, KTORÉ MÔŽU ZABIŤ V dnešnej dobe je úplne “normálne”, že sa v diskusiách na internete objavujú primitívne komentáre s…

KOMENTÁRE, KTORÉ MÔŽU ZABIŤ

V dnešnej dobe je úplne “normálne”, že sa v diskusiách na internete objavujú primitívne komentáre s cieľom zaujať či vyhrať pomyselnú trofej v trápnosti a cynickosti. “Zábava” sa končí, keď sa takéto komentáre objavujú pod statusmi, ktoré informujú o nezvestnosti konkrétnych osôb. Prečo?

Lebo niektoré nezvestné osoby si zvyknú vyhľadávať o sebe informácie, ktoré súvisia s pátraním. Sú medzi nimi aj deti, ktoré napríklad ušli z domu alebo mladiství so samovražednými myšlienkami. Práve druhá skupina je najviac ohrozená.

Keď si tínedžer prečíta primitívne komentáre na jeho adresu, je reálne, že v ťažkom nervovom rozpoložení sa pokúsi siahnuť si na život. Priamo k tomu tak prispejú zbytočné komentáre.

Ich autori si krv zo svojich rúk už do smrti nezmyjú.

A tento status sa týka nielen témy nezvestných osôb, ale internetu ako takého – je plný hejtu, nenávisti, osočovania a osobných útokov, ktoré prichádzajú od všetkých vekových kategórií od tínedžerov po dôchodcov.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *