islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Koronavírus a Slovensko – Koronavírus a Slovensko

❗️VÝZVA: VRACIATE SA Z BRITÁNIE, NÓRSKA ALEBO DÁNSKA? PRIHLÁSTE SA NA BEZPLATNÝ PCR TEST ❗️

Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva všetkých obyvateľov Slovenska, ktorí sa v týchto dňoch vracajú zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Dánska alebo Nórska domov, aby na stránke www.korona.gov.sk požiadali o vyšetrenie PCR testom. Tento test im bude vykonaný bezplatne.

V Spojenom kráľovstve sa variant omikron stal dominantným a spôsobuje nekontrolovateľné šírenie ochorenia Covid-19. Výrazne sa situácia zhoršuje aj v krajinách ako Dánsko či Nórsko.

Ministerstvo zdravotníctva SR preto vyzýva všetkých, ktorí sa vracajú z Veľkej Británie, Dánska a Nórska vrátane plne zaočkovaných, aby sa prihlásili na bezplatné PCR testovanie.

Postup:
1. Na stránke www.korona.gov.sk vybrať „Objednanie sa na PCR test“.
2. Pri zadávaní požiadavky v sekcii „Vyberte príznaky alebo dôvod vyšetrenia“ označiť dôvod „Prišiel som zo zahraničia“.
3. Z ponuky krajín vybrať Spojené kráľovstvo, Dánsko alebo Nórsko.

Vzhľadom na rýchlo sa šíriacu mutáciu omikron vo Veľkej Británii a v ďalších krajinách je nevyhnutné, aby sa osoby po návrate až do doručenia výsledku testu zdržiavali v karanténe a nestretávali sa s nikým mimo svojej domácnosti.

Zároveň naďalej platí povinnosť registrácie v eHranici pre všetkých, ktorí sa vracajú zo zahraničia na Slovensko.


Koronavírus a Slovensko Všetky dôležité a aktuálne informácie o ochorení COVID−19 a o opatreniach, ktoré Slovensko prijíma v boji proti nemu. Pribudlo pozit. PCR testov, Celk.: testov Celkovo hospitalizovaných z toho 83,5 % nie je plne zaočkovaných Pribudlo plne zaočkovaných osôb C… Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *