islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

KRAJ UPLYNULÝ TÝŽDEŇ ZINTENZÍVNIL VÝJAZDY, VAKCÍNU LEN V JEHO RÉŽII DOSTALO VYŠE 11-TISÍC ĽUDÍ 🚑 Banskobystrickému samosprávnem…

KRAJ UPLYNULÝ TÝŽDEŇ ZINTENZÍVNIL VÝJAZDY, VAKCÍNU LEN V JEHO RÉŽII DOSTALO VYŠE 11-TISÍC ĽUDÍ 🚑

Banskobystrickému samosprávnemu kraju (BBSK) sa od soboty 11. decembra do nedele 19. decembra podarilo prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby podať vakcínu takmer 4500 záujemcom.

Kraj počas tohto týždňa výjazdy zintenzívnil a zaočkoval o približne 1500 ľudí viac, ako za predchádzajúcich deväť dní. Najvýraznejší nárast záujmu spomedzi pravidelných výjazdových miest pritom zaznamenal v Detve – o 74% v porovnaní s výjazdom 7. decembra.

V troch očkovacích centrách BBSK – v Banskej Bystrici, Zvolene a Lučenci dostalo počas tohto obdobia vakcínu 6736 záujemcov a celkový počet zaočkovaných tak spolu s výjazdmi presiahol číslo 11 200.

Očkovanie podporili svojou osobnou účasťou v očkovacom centre v Európa SC v Banskej Bystrici podpredseda kraja Ondrej Lunter i hlavný lekár BBSK Jozef Botka.

„Bolo veľmi príjemné stretnúť sa s ľuďmi, ktorí prišli na očkovanie. Boli to veľmi srdečné stretnutia, počas ktorých som mal možnosť sa osobne porozprávať o tom, ako vnímajú situáciu s pandémiou, prečo sa rozhodli dať zaočkovať, ale aj ako sa tešia na sviatky. Som veľmi vďačný za túto skúsenosť,“ povedal Ondrej Lunter, ktorý pomáhal s registráciou záujemcov.

K očkovaniu vyzvali formou krátkeho videa zverejneného na sociálnych sieťach kraja aj viaceré osobnosti kultúry priamo z regiónu – herec Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene Ondřej Daniš, režisér a umelecký šéf Bábkového divadla Na Rázcestí Marián Pecko či divadelník a folklorista Juraj Matiaš z Horných Plachtiniec.

Banskobystrický samosprávny kraj sa touto aktivitou zapojil v spolupráci s Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky i ostatnými župami do celoslovenskej kampane na podporu očkovania Darujme si Vianoce.

#BBSK #vakcinajeriesenie #dobrykraj


Autor správy, foto a správu publikoval Banskobystrický samosprávny kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *