islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Krst knihy Deň

„Stretnime sa v GMB“ na krste autorskej knihy Kataríny Poliačikovej Deň, ktorá je súčasťou projektu Krehký archív. Počas 12 hodinového video prenosu zo života galérie si budete môcť vypočuť autorské texty z knihy, ktoré prečítajú pre vás naši zamestnanci.
Každú celú hodinu si vypočujete novú nahrávku. Začíname o 6:00 ráno textom Ticho a končíme o 18:00 textom Stmievanie.
6:00 – Ticho
7:00 – Tu sa žilo
8:00 – Červený koberec
9:00 – Rituály starostlivosti
10:00 – Byť medzi
11:00 – Palác – cibuľa
12:00 – Lustre
13:00 – Rásť
14:00 – Mramor
15:00 – Druhá strana
16:00 – Anachrónia
17:00 – Predavač ďalekohľadov
18:00 – Plné prázdno, Stmievanie

Autorská publikácia “Deň” umelkyne Kataríny Poliačikovej vznikla s cieľom zachytiť paralelné, nenápadné až intímne histórie umeleckej inštitúcie a prostredníctvom umeleckého prístupu doplniť oficiálny príbeh Galérie mesta Bratislavy z prístupnej, doposiaľ nevidenej perspektívy. Fotografická esej zachytáva každodennosť v galérii, ktorej súčasťou sú umelci a umelkyne, zamestnankyne, návštevníci, a v neposlednom rade aj neľudský život galerijnej vegetácie.

​​Krehký archív je kurátorský projekt Galérie mesta Bratislavy, ktorý vzniká pri príležitosti jej 60. výročia. Autorským zámerom je zachytávať paralelné, nenápadné až intímne histórie inštitúcie a prostredníctvom umeleckého prístupu doplniť oficiálny príbeh Galérie mesta Bratislavy.

Krehký archív je pre verejnosť prístupný prostredníctvom webovej platformy, na ktorej postupne pribúdajú pôvodné texty, rozhovory, krátke filmy, vizuálne reflexie galerijnej každodennosti či archívne materiály a spomienky.
https://medium.com/krehky-archiv

Autor správy, foto a správu publikoval Galéria mesta Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *