islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Ľuboš Blaha

ĽUBOŠ BLAHA – TOTALITA SA ROZRASTÁ AKO RAKOVINA

Vládou prešiel ďalší zákon o cenzúre – chcú blokovať weby, ktoré nešíria režimovú ideológiu.

1. A čo v týchto chvíľach robí prezidentka Zuzana Čaputová? Myslíte, že chráni slobodu ľudí?

2. Nie, ona si robí marketingové rozhovoríky s Denníkom N, kde ju tlačia do kúta takými krutými otázkami, ako napríklad – čo ste robili v auguste 1989? Čo robíte proti smútku? Čo vás baví? A tak.

3. No chápete, krvilační novinári ju úplne rozšupovali. Dozvedáme sa, že 16-ročná Zuzanka čítala filozofiu taoizmu, hľadala cestu k budhizmu a zamýšľala sa nad tým, ako bývalý režim berie slobodu slova.

4. Hej, ten režim až tak likvidoval slobodu, že dievča mohlo veselo čítať o svetových náboženstvách. Dnes keď napíšete knihu, ktorá sa nehodí režimovým liberálnym cenzorom, zakážu ju predávať.

5. A keď náhodou v alternatívnych médiách zaznie iný názor na geopolitické spory, tak vláda tieto médiá vypne. Ale to nevadí – to je tá Čaputovej vysnívaná sloboda a demokracia.

6. Vtipné na tom je, ako sa Čaputová oháňa čínskym taoizmom. Z politického hľadiska ide o filozofiu nečinnosti a pasivity, ktorá má najbližšie k niektorým formám anarchizmu.

7. Ono to vlastne Čaputovú kompletne vystihuje. Nič nerobiť, fotiť sa, skúšať garderóby a kašľať na všetko. A túto svoju nekonečnú lenivosť ospravedlňovať ázijskými učeniami. Perfektné.

8. Prepáčte, ale mne príde obscénne oslavovať November 89 v čase, kedy ľudia nevedia, ako prežijú zimu. Pred rokom 89 mali také vymoženosti, ako že – teplo.

9. A dnes sa od Nicholsonovej dozvedáme, že to nás len rozmaznával zlý komunizmus a že máme pekne po kapitalisticky mrznúť.

10. Komunizmus nás rozmaznával aj takými nechutnosťami ako bola práca, bývanie a sociálne istoty. Dnes môžeme veselo chudobnieť a tešiť sa na to, ako nás vyhodia na ulicu, lebo nezaplatíme účty za energie.

11. A toto Čaputová ospevuje. A tvári sa, že dnes už konečne máme tú vytúženú slobodu. Medzitým tu zatvárajú opozičné médiá, zabíjajú ľudí vo väzbách a kriminalizujú opozičných lídrov.

12. V Aktualitách režimoví písalkovia ako Bardy otvorene volajú po tom, aby vláda umlčala Fica a Blahu, lebo máme iný názor, ako majú liberáli. Nech žije November 89!

13. Ale to je v pohode. Treba sa tešiť z toho, že štát prenasleduje ľudí za iné názory. Ak nie si liberál, režimové médiá ti nadávajú do „dezolátov“. A vládni politici do „opíc“ a „luzy“.

14. No to Čaputovej nevadí. Neurobí pre Denník N rozhovor, v ktorom by bránila slobodu a kritizovala vládny zákon o cenzúre. Nie, to nie.

15. Ona si radšej bude švitoriť s režimovým N-kom o tom, ako v detstve hľadala cestu k budhizmu. To len dosvedčuje, ako je odtrhnutá od života na Slovensku – myslí len na seba, na nič iné. Jedno obrovitánske ego.

Ľudia melú z posledného, berú im dôstojnosť aj slobodu. Ale nenechajte sa rušiť, pani prezidentka a ďalej sa venujte sama sebe a meditujte s kamošmi z N-ka o tom, aká ste skvelá – presne to dnes Slovensko potrebuje.

Viac statusov Ľuboša Blahu nájdete tu:


poslanec NR SR a podpredseda Smeru Autor správy, foto a správu publikoval SMER – SD on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *