islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Máj uzavrie Svätý Otec František ružencom za mier v Santa Maria Maggiore

Svätý Otec František, ktorý v máji opakovane vyzval veriacich k dennej modlitbe ruženca za ukončenie vojny na Ukrajine a za zmierenie a pokoj vo všetkých častiach sveta, sa na záver mariánskeho mesiaca príde pomodliť na tento úmysel do rímskej Baziliky Santa Maria Maggiore.

Ako oznámila Svätá stolica, v utorok 31. mája o 18. hodine bude pápež viesť modlitbu svätého ruženca pred sochou Panny Márie Kráľovnej pokoja – Regina Pacis – v Hlavnej mariánskej bazilike Santa Maria Maggiore. Spomenutá socha Panny Márie sa nachádza v ľavej lodi chrámu. Ako informovala Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie, jednotlivé desiatky ruženca bude prednášať ukrajinskú rodina, ľudia spojení s obeťami vojny a skupina vojenských kaplánov spolu s príslušníkmi ozbrojených zborov.

S modlitbou v Ríme budú cez priamy prenos spojené medzinárodné mariánske pútnické svätyne, ako aj niektoré svätyne nachádzajúce sa v krajinách, ktoré sú stále postihnuté vojnou alebo politickou nestabilitou s prejavmi násilia. V spojení s pápežom sa tak budú modliť veriaci vo svätyniach na Ukrajine, v Iraku, v Sýrii a na ďalších miestach. K modlitbe Ruženca za mier v spojení s pápežom Františkom v utorok 31. mája o 18. hodine sú pozvaní všetci veriaci v každej časti sveta, odkazuje Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie.

Vatican News TK KBS


V utorok 31. mája o 18. hodine bude pápež viesť modlitbu svätého ruženca pred sochou Panny Márie Kráľovnej pokoja – Regina Pacis – v Hlavnej mariánskej bazilike Santa Maria Maggiore. Spomenutá socha Panny Márie sa nachádza v ľavej lodi chrámu. Jednotlivé desiatky ruženca bude predn…
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *