islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Malá správa o roku 2022 v Starom Meste. ✨ Matúš, Jakub, Michal či Natália, Sofia a Ela – to sú najčastejšie mená, ktoré dávajú S…

Malá správa o roku 2022 v Starom Meste. ✨ Matúš, Jakub, Michal či Natália, Sofia a Ela – to sú najčastejšie mená, ktoré dávajú Staromešťanky a Staromešťania svojim deťom.

👶 V našej mestskej časti sa ich minulý rok narodilo 1 125, čo je za posledné štyri roky najmenej. Na porovnanie, v roku 2021 sa narodilo v našej mestskej časti až 1501 detí.

🌎 Rodičia dávajú svojim potomkom aj netradičnejšie mená – Tymar, Vito či Meda alebo Drakana. Exotických mien v zápisoch matrikárok pribúda, je to zrejme aj preto, že výrazný počet sobášov v Starom Meste uzatvárajú aj cudzinci. Napríklad len minulý rok bolo z 500 obradov až 75 „zahraničných“.

💍 Najvychytenejšiemu dátumu medzi snúbencami dominovala dvojka. Až dvanásť párov si sľúbilo večnú lásku v dobrom aj zlom v utorok 22. februára 2022. Akýkoľvek deň v týždni pre sobáš už nie je tabu. Počet sobášnych obradov cez týždeň a na iných vhodných miestach stúpa. Zrkadlová sieň, Mirbachov palác, galéria Nedbalka, dom Albrechtovcov, Pálfyho palác či loď kotviaca na nábreží – to sú obľúbené miesta mladomanželov.

Výber miesta odteraz uľahčuje aj novela zákona, ktorá umožňuje snúbencom uzatvoriť civilné manželstvo vedené matrikárkou či matrikárom bez toho, aby si vybavovali povolenie z miesta svojho trvalého pobytu.

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *