islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

MALÝCH PODNIKATEĽOV NENECHÁME „V ŠTICHU“, PONÚKAME POMOC Ministerstvo financií opäť podáva pomocnú ruku malým a stredným podni…

MALÝCH PODNIKATEĽOV NENECHÁME „V ŠTICHU“, PONÚKAME POMOC

Ministerstvo financií opäť podáva pomocnú ruku malým a stredným podnikom, ale aj živnostníkom, ktorí doplatili na pandémiu a budú musieť dočasne zatvoriť svoje prevádzky. Títo podnikatelia môžu žiadať o zvýhodnené úvery z našej Slovenská záručná a rozvojová banka v rámci schémy Podnikateľ 2020. Finančná pomoc bude poskytovaná vo forme záruky za úver a úhrady úrokov.

Malý či stredný podnik alebo samostatne zárobkovo činná osoba môže zo SZRB získať od 10-tisíc do 350-tisíc eur. Ide o dostatočné finančné prostriedky na to, aby preklenul toto náročné obdobie. Splatnosť zvýhodneného úveru je tri roky, pričom prvý rok bude mať podnikateľ, ktorý splní podmienky, túto pôžičku úplne bez úrokov. V ostatné roky je sadzba pevne fixovaná na 4,00 % p.a. na celé obdobie splatnosti pôžičky.

Na získanie zvýhodneného úveru musí firma alebo SZČO minimálne prvých dvanásť mesiacov udržať svoju podnikateľskú činnosť, zamestnanosť a na konci tohto ročného obdobia rovnako nesmie mať dlhy na sociálnych a zdravotných odvodoch.

Viac informácií o podmienkach nájdeme priamo na stránke SZRB: www.szrb.sk/files/files/prevadzkovy%20uver%20PODNIKATEL2020.pdf

#ministerstvofinancii #pomoc #pandemia #covid19 #podnikatel2020


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *