islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Matovič rozvíja svoj plán na zákaz vychádzania pre ľudí nad 60 rokov: Potraviny seniorom dovezú starostovia? Drsné odkazy!

SAMOSPRÁVY NIE SÚ PODDANÍ JEHO VELIČENSTVA MATOVIČA ANI CENTRÁLNEJ VLÁDY

PRE ÚSPEŠNÉ ZVLÁDNUTIE PANDÉMIE A PRE POKOJ V SPOLOČNOSTI BY ASI BOLO LEPŠIE, KEBY DOMA ZATVORILI MINISTRA FINANCIÍ.

Zatvárať doma seniorov, z ktorých sú navyše mnohí stále aj pracovne aktívni, je úplný nezmysel. Bude môcť chodiť napríklad taký minister Budaj do roboty? Ľudí nad 60 rokov treba čo najskôr motivovať k očkovaniu, aby sa ochránili. Úprimne, čoraz viac si myslím, že pre úspešné zvládnutie pandémie a pre pokoj v spoločnosti by bolo lepšie, keby doma zatvorili ministra financií.

Za prvé – tento ďalší nápad Matoviča, ktorý sa stále pletie do vecí, ktorým nerozumie, je úplný nezmysel a neguje jeho vlastné opatrenie spred týždňa, ktoré nás bude stáť 300 miliónov, a ktoré malo motivovať ľudí nad 60 rokov k očkovaniu. Za druhé, opäť raz dokazuje, že nerozumie fungovaniu štátu – samosprávy nie sú poddaní jeho veličenstva ministra financií ani centrálnej vlády.

Znamenalo by to pre nás postarať sa o takmer 6 000 ľudí, teda viac ako štvrtinu našich obyvateľov. To samozrejme nie je v našich personálnych kapacitách, vieme sa postarať o desiatky, možno stovky ľudí v núdzi, tak, ako sme to robili v čase prvého plošného lockdownu, keď sme zabezpečovali dodávky potravín a základných vecí do domácností starých ľudí.


Čo sa stane, keď sa rozšíri omikron? Nový variant koronavírusu začína strašiť vo viacerých európskych krajinách. Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *