islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

MESTO KOŠICE ÚPLNE RUŠÍ PLÁNOVANÝ SILVESTROVSKÝ PROGRAM 🎆 Po konzultácii s regionálnymi hygienikmi dospelo mesto Košice k defin…

MESTO KOŠICE ÚPLNE RUŠÍ PLÁNOVANÝ SILVESTROVSKÝ PROGRAM 🎆

Po konzultácii s regionálnymi hygienikmi dospelo mesto Košice k definitívnemu rozhodnutiu a oslavy príchodu nového roka ❌ ruší úplne. Okrem už dávnejšie odrieknutého Detského Silvestra v Historickej radnici nebude možné zorganizovať ani ohňovú šou. 🎇 Tá bola pripravená namiesto ohňostroja, keďže predstavuje ekologickejší spôsob osláv nového roka.

V súvislosti s iniciatívou Únie miest Slovenska, v rámci ktorej rôzne samosprávy venujú ušetrené peniaze útulkom, 🐕🐈 vyčlenilo mesto Košice historicky najviac peňazí na podporu občianskych združení, ktoré sa venujú pomoci túlavým zvieratám. V rozpočte na rok 2021 bolo vyčlenených celkovo 185 tisíc eur, z ktorých 65 tisíc bolo rozdelených medzi najväčšie OZ:

✅ 22 500 eur – Útulok UVP Košice,
✅ 22 100 eur – Srdce pre mačky,
✅ 16 250 eur – Malá farma – Košice,
✅ 4 550 eur – OZ Psy ulice.

Zvyšok predstavovali náklady spojené so spustením novej karanténnej stanice. ☝️ Ak by mesto chcelo peniaze z rozpočtu viazané na kultúrne podujatia využiť na iný účel, museli by to schváliť poslanci na niektorom z nasledujúcich rokovaní mestského zastupiteľstva.


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *