islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky

🟢 INVESTÍCIE DO MODERNEJ ARMÁDY SÚ ZÁRUKOU ŠTÁTNEJ SUVERENITY

Ruský útok na Ukrajinu zásadne zmenil bezpečnostnú situáciu vo svete. Do februára 2022 sme považovali mier v euroatlantickom priestore za samozrejmosť. Dnes dennodenne vidíme, ako sa suverénny štát stáva obeťou ruskej agresie a zomierajú stovky bezbranných civilistov.

Ak dnes niekto tvrdí, že investície do obrany sú zbytočné, dostatočne nereflektuje dôsledky toho, čo sa deje za našou východnou hranicou. To však neplatí pre členov NATO, ktorí na samite vo Vilniuse jednoznačne potvrdili záväzok investovať do obrany najmenej 2 % HDP.

PREČO ZÁVÄZOK 2 % HDP AKO MINIMA PRE OBRANU NEMOŽNO POVAŽOVAŤ ZA DIKTÁT ALIANCIE, ALE ZA ŽIVOTNÝ NÁRODNÝ ZÁUJEM SLOVENSKA ❓

➡ Jedinou silou, ktorá dokáže odradiť každého agresora, je moderná a pripravená armáda, spolupracujúca s našimi spojencami. Navýšenie výdavkov na obranu nám pomôže takú armádu vybudovať.

➡ Slovensko už nemôže byť závislé od sovietskej techniky. Pilierom našej obrany musia byť moderné tanky, bojové vozidlá a ďalšie vybavenie.

➡ Investovanie 2 % do obrany nie je žiadnou novinkou. Už v roku 2014 sa spojenci, vrátane Slovenska, dohodli, že do 10 rokov výdavky na obranu dosiahnu 2 % HDP. Dnes je rok 2023 a tento cieľ bude z našej strany ako zodpovedného spojenca do bodky splnený. ✅

🫡🇸🇰 2 percentá HDP sú minimum, ktoré si obrana nášho štátu zaslúži. Len vďaka moderným ozbrojeným silám a zodpovednému spojenectvu je Slovenská republika vždy pripravená brániť svoju suverenitu a územnú celistvosť.

#ModerneVojenstvo #ossr #mosr #WeAreNATO


Ministerstvo obrany Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy Slovenskej republiky na úseku obrany SR. Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *