islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky

🟢 DVE PERCENTÁ NA OBRANU SÚ GARANCIOU DÔSTOJNÝCH PODMIENOK PRE NAŠICH VOJAKOV A VOJAČKY

2 % HDP na obranu nie sú len záväzkom voči spojencom, ale aj záväzkom voči našim vojakom a vojačkám, aby mali zabezpečené vyhovujúce podmienky pre službu vlasti. O to viac v časoch, kedy sa zásadne zmenila bezpečnostná realita a každý musí na príklade Ukrajiny vidieť, aké dôležité je mať silnú a dobre vybavenú armádu odhodlanú chrániť bezpečnosť štátu a v neposlednom rade životy svojich spoluobčanov.

PREČO NIE SÚ 2 % NA OBRANU PODPOROU VOJNY, ALE TÝCH, KTORÍ NÁS PRED ŇOU CHRÁNIA❓

➡ Budovanie podmienok pre vojakov bolo dlhé roky na okraji záujmu a dochádzalo aj k znižovaniu stavov. Výsledkom bol nevyhovujúci stav techniky a vybavenia pre vojakov, ale aj infraštruktúry či priestorov v užívaní OS SR.

➡ Aj vďaka zvyšujúcim sa investíciám do obrany od r. 2021 výrazne navyšujeme rozpočet na zlepšovanie podmienok, v ktorých vojaci pracujú. Oproti rokom 2018 – 2020 sme dokázali v období r. 2021 – 2023 navýšiť investície do zveľaďovania stavu vojenskej infraštruktúry až štvornásobne.

➡ Spochybňovanie 2 % HDP pre naše ozbrojené sily v dnešnej situácii nespochybňuje len dlhodobé záväzky a prísľuby všetkých slovenských vlád investovať 2 % na obranu, ale spochybňuje najmä dôležitosť profesie vojakov, ktorí sú ochotní nasadiť vlastný život v záujme ochrany životov druhých.

➡ Ak nespochybňujeme investície do zdravotníctva a vytvárania adekvátnych podmienok pre lekárov chrániacich naše zdravie, nie je namieste ani spochybňovať skvalitňovanie podmienok výkonu služby tých, ktorí chránia našu bezpečnosť. A to nielen v prípade vojnového ohrozenia, ale aj pri pomoci občanom počas prírodných katastrof či epidémií.

🫡🇸🇰 2 percentá HDP sú minimum, ktoré si obrana nášho štátu zaslúži. Vojaci a vojačky nám tieto investície vrátia, keď to budeme najviac potrebovať.

#ModerneVojenstvo #ossr #mosr #WeAreNATO


Ministerstvo obrany Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy Slovenskej republiky na úseku obrany SR. Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *