islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky včera oznámilo, že prvé štyri stíhacie lietadlá MiG-29 sú už v bezpečí na Ukrajine, kde…

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky včera oznámilo, že prvé štyri stíhacie lietadlá MiG-29 sú už v bezpečí na Ukrajine, kde pomôžu chrániť životy ľudí pred ruskou agresiou.
Ostatné lietadlá budú Ukrajine odovzdané v priebehu nasledujúcich týždňov.

#víťazstvopreukrajinu


PRVÉ 4 STÍHACIE LIETADLÁ MIG-29 BOLI BEZPEČNE ODOVZDANÉ UKRAJINE 🛬

Ukrajinským ozbrojeným silám sme úspešne odovzdali prvé štyri stíhacie lietadlá MiG-29. Presun realizovali ukrajinskí piloti za pomoci slovenských vzdušných síl, ukrajinského personálu a ďalších zložiek zabezpečujúcich bezpečnosť presunu a potrebnú dokumentáciu.

🇺🇦 Týmto krokom Slovensko potvrdilo, že stojí na tej správnej strane dejín. Ďakujeme všetkým za skvelú prácu a nasadenie pri presune. Zároveň pripomíname, že kým Ukrajine tieto lietadlá pomôžu chrániť životy ľudí pred ruskou agresiou, pre Slovensko sú nepotrebné, pretože si ich v našich podmienkach nedokážeme opraviť.

✅ V priebehu nasledujúcich týždňov budú Ukrajine odovzdané aj ostatné lietadlá. Z operačných dôvodov však nebudeme informovať o podrobnostiach, presun potvrdíme tak ako v tomto prípade – až keď budú bezpečne v rukách ukrajinských obrancov na Ukrajine.

FOTO: ilustračné
#mosr #mig29 #vitazstvopreukrajinu Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *