islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia ➡️ Dnes som začal deň ako zástupca strany Spolu – občianska demokracia v zaujímavej…

Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia ➡️ Dnes som začal deň ako zástupca strany Spolu – občianska demokracia v zaujímavej spoločnosti na porade Európskej ľudovej strany (EPP) pred zasadnutím Európskej rady. Rokovanie viedol predseda EPP Donald Tusk. S hlavnými informáciami vystúpili predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen a šéf EPP Group v Európskom parlamente Manfred Weber. V prítomnosti ôsmich európskych premiérov a ďalších lídrov členských strán EPP sme diskutovali aj s nádejnou kandidátkou na šéfku Európskeho parlamentu, maltskou poslankyňou Robertou Metsola.

Hlavnými témami boli pandémia covidu, pretože hraničný tlak na kapacity zdravotníckych systémov nie je iba slovenský, ale celoeurópsky problém, rovnako ako skokový nárast cien energií. Ďalšími témami bol rastúci tlak Ruska na Ukrajinu, migrácia a situácia v Bielorusku. Bola to zaujímavá úvodná skúsenosť z takejto diskusie.

Strana SPOLU – občianska demokracia má navyše v tejto chvíli ako jediná z troch slovenských členských strán EPP poslanca nielen v Európskom, ale aj v národnom parlamente.


Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *