islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Monika Jucková: Rím dvíha k Bohu, teraz ukáže rodinám cestu k svätosti

Do Večného mesta prídu tento týždeň delegáti zo stoviek krajín, aby sa zúčastnili na 10. svetovom stretnutí rodín. Pozval ich pápež František.

„Rím, ako mesto s množstvom svätých, umenia a histórie vždy dvíha k Bohu. Asi preto ho volajú „večné mesto“. Tentoraz však privíta delegátov a vybrané rodiny z celého sveta, aby dostali od viacerých hostí a Petrovho nástupcu pozvanie na cestu k svätosti. Je to česť a privilégium byť medzi nimi a veríme, že budeme dôstojne reprezentovať našu krajinu pod Tatrami,“ vraví TK KBS Monika Jucková, jedna zo slovenských delegátok, ktorá prišla na stretnutie s manželom Alfonzom, športovým novinárom a atletickým manažérom.

Monika sa už v minulosti zúčastnila na podobnom podujatí vo Valencii, Miláne a Dubline. „Vtedy len ako pútnik, teraz prichádzame ako delegáti, zástupcovia Cirkvi a Slovenska,“ hovorí členka Rady KBS pre rodinu za Bratislavskú arcidiecézu, ktorá je zároveň výkonnou riaditeľkou Centra pre rodinu Bratislavskej arcidiecézy.

Svetové stretnutie rodín v Ríme sa ponesie na tému Rodinná láska: povolanie a cesta svätosti. „Celý svet bude v tieto dni hovoriť o rodine, ako sa priblížiť k svätosti rodín cez krízy a ťažkosti, ktoré majú a ktoré vidieť vo všetkých povolaniach, nielen v rodine,“ pokračuje matka ôsmich detí. Aký je jej recept na svätosť? „Každodenne rozhodnutie sa pre lásku v manželstve a rodine, opora manželovi, manželke v dobrom aj zlom a snah, aby bolo tomu druhému pri mne dobre, to je cesta k svätosti,“ dodáva pre Tlačovú kanceláriu KBS.

TK KBS


„Rím, ako mesto s množstvom svätých, umenia a histórie vždy dvíha k Bohu. Asi preto ho volajú
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *