islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Mons. Zvolenský kňazom: Vaša služba prinášala správny pohľad a oslobodenie

„Milí bratia, pozývam vás, aby sme v snahe prinášať pravú nádej vychádzajúcu z evanjelia, znova a znova obracali pozornosť aj na obrazy života a posolstva proroka Jeremiáša, je veľkou pomocou k pravej nádeji.

A osobitne si môžeme pripomenúť, že nikto nevzdal Jeremiášovi väčší hold ako Ten, ktorému pripravoval cestu. Ježiš Kristus v noci pred svojou smrťou uskutočnil najväčšie prisľúbenie proroka: „Tento kalich je nová zmluva v mojej krvi, ktorá sa vylieva za vás.“ (Lk 22,20), a tým vtlačil pečať hodnovernosti celému Jeremiášovmu životu a posolstvu.

Naša služba je poslanie sprítomňovať novú zmluvu v krvi nášho Pána, ktorá je zdrojom jedinej pravej nádeje,“ povedal na Zelený štvrtok bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský , ktorý v Katedrále sv. Martina v Bratislave spolu s kňazmi a veriacimi arcidiecézy slávil svätú omšu svätenia olejov, tzv. Missa Chrismatis.

TK KBS


Na Zelený štvrtok slávil arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský spolu s kňazmi a veriacimi bratislavskej arcidiecézy svätú omšu svätenia olejov, tzv. Missa Chrismatis v katedrále svätého Martina. Jeho homíliu pri tejto príležitosti prinášame v plnom znení.
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *