islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Myšlienky svätého Ignáca „Vykročme odhodlane a v istote, že v každom našom kríži bude s nami aj Kristus a sila jeho ochrany bu…

Myšlienky svätého Ignáca

„Vykročme odhodlane a v istote, že v každom našom kríži bude s nami aj Kristus a sila jeho ochrany bude mocnejšia než sila všetkých nepriateľov, ktorí sa sprisahali proti nám.“

Keď sa raz Ignác vracal z kláštora Panny Márie Anjelskej, ktorý mal v meste najhorší chýr, doľahli k jeho ušiam zúfalé výkriky z domu, okolo ktorého práve prechádzal. Hneď vošiel do domu aj so svojím spoločníkom. V dome ľudia bedákali nad človekom, ktorý si vzal život. Siahol si na život, lebo prehral proces so svojím bratom.

Ignác duchaprítomne prerezal povraz, uložil obesenca na posteľ a v starosti o jeho dušu si prikľakol k bezduchému telu. Ostatní ho nasledovali. „Ježiš, Ježiš!“ vzýval Ignác najsvätejšie meno a hlasne sa prihováral úbožiakovi do ucha: „Chcete sa spovedať?“ Podľa očitých svedkov, ktorí pod prísahou svedčili o udalostiach, obesenec otvoril oči, prišiel k sebe, vyspovedal sa kňazovi, ktorého narýchlo zavolali, a skonal.

Ježišu, daj, aby som ti ďakoval za dar života každého človeka, narodeného aj nenarodeného, mladého aj starého, zdravého aj chorého, mocného aj slabého, bohatého aj chudobného.

Zdroj: Príbehy zo života svätého Ignáca z Loyoly,
p. Jozef Šuppa SJ

Autor správy, foto a správu publikoval JEZUITI.sk on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *