islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NA DIAĽNICI D2 STÁLE PLATIA DOPRAVNÉ OBMEDZENIA☝️ JEDNÝM Z NICH JE AJ ZNÍŽENIE RÝCHLOSTI V priebehu uplynulých týždňov sme vás…

NA DIAĽNICI D2 STÁLE PLATIA DOPRAVNÉ OBMEDZENIA☝️
JEDNÝM Z NICH JE AJ ZNÍŽENIE RÝCHLOSTI

V priebehu uplynulých týždňov sme vás informovali, že od 23.05.2022 sa budú vykonávať práce na diaľnici D2 spojené s opravou ľavého mosta v úseku medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina. Z tohto dôvodu bola znížená najvyššia dovolená rýchlosť od úseku križovatky D4 na 80km/h. Táto rýchlosť je platná po celý úsek, o čom informuje aj dopravné značenie v podobe tabúl. Každé zníženie rýchlosti má svoj význam a je tomu tak aj pri týchto obmedzeniach v dôsledku realizácií prác na moste.
❗️V tejto súvislosti dávame opätovne do pozornosti smrteľné dopravné nehody a nehody s ťažkými zraneniami, ku ktorým v tomto úseku došlo z dôvodu vykonávania stavebných prác v priebehu minulého roku, kedy vodiči nerešpektovali dopravné značenia a to zníženú rýchlosť❗️
👉Tentokrát a to dňa 13.06.2022 vo večerných hodinách nerešpektovali dopravné značenie dvaja vodiči motorových vozidiel, ktorých zachytil mobilný radar.
V 1️⃣ prípade sa jednalo o vodiča motorového vozidla zn. Škoda, ktorý prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť o 96km/h a šiel s vozidlom rýchlosťou 176km.
V 2️⃣ prípade vodič motorového vozidla zn. BMW taktiež nerešpektoval dopravné značenie a s vozidlom jazdil rýchlosťou 169km/h, čím prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť o 89km/h. V oboch prípadoch bola vodičom uložená bloková pokuta vo výške 800,-€.

Naďalej upozorňujeme a žiadame vodičov, aby rešpektovali dopravné značenie v danom úseku z dôvodu dopravných obmedzení, ktoré platia do 01.09.2022.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *