islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NA MINISTERSTVE SOM PRIVÍTALA HLAVNÚ EURÓPSKU PROKURÁTORKU Som veľmi rada, že hlavná európska prokurátorka, L. C. Kövesi, prišl…

NA MINISTERSTVE SOM PRIVÍTALA HLAVNÚ EURÓPSKU PROKURÁTORKU

Som veľmi rada, že hlavná európska prokurátorka, L. C. Kövesi, prišla na Slovensko a že sme sa mohli veľmi otvorene porozprávať o tom, čo sa darí a súčasne, čo by bolo dobré ešte zlepšiť, aby boj proti zločinom, ktoré súvisia či už s európskymi finančnými záujmami alebo aj s daňovými podvodmi naprieč európskym priestorom, bol účinný.

Aby bolo zrejmé, o čom hovoríme, tak približne z 90 prípadov, ktoré boli ku koncu minulého roka oznámené a súviseli s kompetenciou európskych prokurátorov a s prípadmi na Slovensku, vo vyše 40 prípadoch sa začalo trestné stíhanie. Z týchto prípadov bol jeden už aj odsúdený. Väčšina týchto trestných činov súvisí s podvodmi. Odhadovaná celková škoda vo finančných podvodoch len na Slovensku je 80,4 milióna €, pričom odhadovaná škoda súvisiaca s daňovými podvodmi je 53,6 miliónov €. To je naozaj suma, kde je skutočne namieste, aby sme boli dôslední v boji proti takýmto trestným činom.

Ďakujem za návštevu a teším sa na ďalšiu spoluprácu s Európskou prokuratúrou, ktorá je nevyhnutná.


Autor správy, foto a správu publikoval Mária Kolíková on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *