islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Na Námestí sv. Petra vo Vatikáne už svieti stromček 🎄 Na Svätopeterskom námestí sa konalo odhalenie vianočného stromčeka a betl…

Na Námestí sv. Petra vo Vatikáne už svieti stromček 🎄

Na Svätopeterskom námestí sa konalo odhalenie vianočného stromčeka a betlehemu za účasti delegácií z talianskych obcí, ktoré darovali symbolické znaky prichádzajúcich Vianoc a ktoré dopoludnia prijal pápež František. Kvôli daždivému počasiu bola inaugurácia presunutá do Auly Pavla VI.

Vianočný stromček prišiel na Námestie svätého Petra 17. novembra. Ide o jedľu bielu vysokú približne 26 metrov, ktorá pochádza z talianskeho regiónu Abruzzo, z malej horskej dedinky Rosello v provincii Chieti.

Podľa regionálnych orgánov v Abruzzi strom nepochádza z prirodzených, ale z pestovaných oblastí a jedľa bola vybraná na výrub, pretože predstavovala nebezpečenstvo kvôli blízkosti niektorých budov. Stromček ozdobili žiaci z niektorých abruzzských škôl, seniori z domova dôchodcov Sant‘ Antonio v obci Borrello a pacienti z psychiatrickej nemocnice Quadrifoglio.

Betlehem vyrobený výlučne z dreva pochádza z obce Sutria v provincii Udine, jednej z najcharakteristickejších dedín regiónu Friuli Venezia Giulia. Guatemalská vláda darovala betlehem, ktorý bol umiestnený v aule Pavla VI.

Vatican News TK KBS

Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *