islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NA ÚZEMÍ MESTA JE VYHLÁSENÝ, V SÚVISLOSTI S PRÍVALOVÝM DAŽĎOM, 3. STUPEŇ POVODŇOVEJ AKTIVITY V stredu, 24. mája 2023 zasiahol v…

NA ÚZEMÍ MESTA JE VYHLÁSENÝ, V SÚVISLOSTI S PRÍVALOVÝM DAŽĎOM, 3. STUPEŇ POVODŇOVEJ AKTIVITY

V stredu, 24. mája 2023 zasiahol v poobedných hodinách, zhruba v čase medzi 15:30 a 16:15 h., Banskú Bystricu silný dážď. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu v Radvani dosiahli zrážky nadpriemerné množstvo zrážok – od 27 do 29 mm za hodinu. Na území mesta došlo k zatopeniu viacerých ulíc, ale aj objektov mesta. Ide napríklad o Mestský mládežnícky štadión Kráľová – Radvaň, kde bola zatopená šatňa.

Vzhľadom na hlásené záplavy primátor mesta Ján Nosko zvolal v priebehu dňa na mestskom úrade krízový štáb, kde bol od 16:00 h. vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity. Zúčastnili sa na ňom zamestnanci MsÚ v Banskej Bystrici i náčelník mestskej polície. Kontaktovaný bol tiež Hasičský a záchranný zbor, Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, Slovenský vodohospodársky podnik, ktoré oznámili, že aj napriek extrémnemu množstvu zrážok je hladina Hrona nízka a klapky sú v poriadku. Kanalizačné vpuste nestíhali odvádzať silný dážď.

Aktuálne sú v teréne, pripravení odstraňovať následky, dobrovoľní hasiči, Hasičský a záchranársky zbor, zamestnanci mesta, ale aj príslušníci mestskej polície. Zmluvný partner mesta, MIS – Milan Smädo – údržby ciest a komunikácií, sa postará o vyčistenie ciest a kontrolu kanalizačných vpustí.

V najbližších hodinách budeme situáciu intenzívne monitorovať a postupne zbierať dokumentáciu o spôsobených škodách. Všetkým zložkám ďakujeme za nasadenie.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *