islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Na záver včerajšieho pracovného dňa som si sadol do horúceho kresla k Braňovi Závodskému, ktorý ma spolu s novinármi z denníka S…

Na záver včerajšieho pracovného dňa som si sadol do horúceho kresla k Braňovi Závodskému, ktorý ma spolu s novinármi z denníka SME,
Aktuality.sk a Új Szó griloval v našej diskusnej relácii #HlbokáOnline. Hodnotili sme rok 2021 v zahraničnej politike.

Bol to silný rok plný dôležitých udalostí a v diskusii sme sa venovali viacerým z nich.

Platí, že dobré a kvalitné vzťahy s najbližšími susedmi sú malú krajinu, akou je Slovensko 🇸🇰, životným záujmom. Preto som rád, že v diskusii s Maďarskom 🇭🇺 sme našli odpovede na viacero otázok, akými bol napríklad nákup poľnohospodárskej pôdy. Zároveň potrebujeme do našich vzťahov vnášať viac empatie a rešpektovať odlišný pohľad na históriu.

Dotkli sme sa aj situácie na východe Ukrajiny 🇺🇦. Náš zrak sa v týchto dňoch upiera na východnú hranicu tejto krajiny. Dnes nevieme, aké sú motívy zvýšeného pohybu ruských vojsk a techniky na tejto hranici, čo však vieme, je to, že chceme diplomatické riešenie, aby sme ukľudnili situáciu.

Okrem toho sme prebrali ďalšie dôležité témy – ponaučenia z nášho pôsobenia v Afganistane, kroky novej americkej administratívy či budúcnosť #V4.

Bola to ďalšia zo silných debát, ďakujem všetkým diskutujúcim, ako aj všetkým tým, ktorí sa do diskusie zapojili a poslali otázky.

#DiplomaciapreSlovensko


Autor správy, foto a správu publikoval Ivan Korčok on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *