islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NANEBOVZATIE PANNY MÁRIE… Nanebovzatie Panny Márie je zavŕšením jej celoživotnej púte, na ktorej zas a znovu opakovala Bohu s…

NANEBOVZATIE PANNY MÁRIE…

Nanebovzatie Panny Márie je zavŕšením jej celoživotnej púte, na ktorej zas a znovu opakovala Bohu svoje“ Fiat“, „nech sa mi stane podľa tvojho slova“. Na začiatku jej biblického príbehu Mária povedala Bohu svoje „Áno“ a prijala ho do lona; na konci jej pozemského príbehu Boh povedal Márii svoje „Áno“ a prijal ju do neba. Boží súhlas s Nanebovzatím Panny Márie je tak akoby Božou odpoveďou na Máriin súhlas pri Zvestovaní.

Nanebovzatie Márie a jej korunovanie v nebi je zavŕšením Božej lásky, ktorá Máriu sprevádzala celý jej život. Keď bola Mária počatá v lone svojej mamy, svätej Anny, Boh Máriu uchránil od dedičného hriechu. Preto Máriu uctievame ako nepoškvrnene počatú. Mária si z Božieho rozhodnutia zachovala neporušenosť od hriechu.

Mária, Bohorodička, bola Pannou pred pôrodom, počas pôrodu a ostala Pannou aj po pôrode Božieho Syna, Ježiša Krista. Mária si z Božieho rozhodnutia zachovala panenskú neporušenosť.

Keď sa skončil pozemský život Panny Márie, Boh si ju vzal do neba. Jej telo nepodľahlo rozkladu. Mária si z Božieho rozhodnutia zachovala telesnú neporušenosť.

Takto Boh miluje Máriu, Maku Božieho Syna. Chráni si ju ako cennú perlu, ktorú nechce vystaviť žiadnemu porušeniu. Božia láska neprináša porušenie, ale posvätenie. Boh si Máriu chráni nie preto, žeby musel, ale preto, že chce. Jeho láska urobila z Márie tú, ktorou ona naozaj je: Božou a našou Matkou, milujúcou Matkou. Keď Boh miluje, on neporuší človeka, nechce človeka o niečo ochudobniť; práve naopak: Božia láska chce človeka vždy posvätiť, pozdvihnúť. V prípade Panny Márie nám Boh ukázal, do akých, až nebeských výšin, Boh človeka pozdvihne, ak s čistým srdcom a s odvahou hľadá jeho Božiu vôľu. V tom je Mária naša veľká učiteľka!

fr. Alan Ján Dely OP

Autor správy, foto a správu publikoval Rehoľa dominikánov na Slovensku on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *