islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NAŠE VYJADRENIE K ZADRŽANIU J. K. V BOSNE A HERCEGOVINE O zadržaní menovaného na území Bosny a Hercegoviny (ďalej len B. a H.) …

NAŠE VYJADRENIE K ZADRŽANIU J. K. V BOSNE A HERCEGOVINE

O zadržaní menovaného na území Bosny a Hercegoviny (ďalej len B. a H.) sme boli formálne informovaní správou Interpolu Bratislava zo 16. apríla 2022 (teda teraz cez víkend, počas veľkonočných sviatkov).

Dnes (19. 4. 2022) sme kontaktovali telefonicky aj elektronickou poštou Veľvyslanectvo SR v Sarajeve, aby sme overili kompetentný orgán B. a H. a tiež oficiálny jazyk v súvislosti s pripravovanou extradičnou žiadosťou a súvisiacich dokumentov, následne boli tieto informácie postúpené ŠTS Pezinok.

Bezprostredne po doručení originálu medzinárodného zatýkacieho rozkazu s prekladom zo strany ŠTS, požiadame o vydanie menovaného Ministerstvo spravodlivosti B. a H.

Rozhodnutie B. a H. o prepustení na slobodu s istými obmedzeniami (odobratie cestovných dokladov, zákaz opustiť územie, povinnosť pravidelne sa hlásiť) predstavuje vnútroštátne rozhodnutie vydané na základe právneho poriadku tejto krajiny. Slovenská strana rešpektuje takéto rozhodnutie, nemôže zasahovať do extradičného konania nezávislého štátu, najmä berúc do úvahy skutočnosť, že väzba je len jedným (i keď najčastejším) z prostriedkov pre zaistenie účelu extradície, pričom rozhodnutiu predchádza spravidla posúdenie okolností konkrétneho prípadu.

Celé vyjadrenie aj s možnosťou použitia pre médiá nájdete na stiahnutie tu 👉 https://bit.ly/3xyYZ9D 🎥 .


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *