islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NÁTLAKOVÉ AKTIVITY ZNEMOŽŇUJÚ ROZVÁŽNU ODBORNÚ DISKUSIU: ZVYŠOVANIE NAPÄTIA URČITE NEPOMÔŽE 👉 Reakcie liberálov a progresívcov …

NÁTLAKOVÉ AKTIVITY ZNEMOŽŇUJÚ ROZVÁŽNU ODBORNÚ DISKUSIU: ZVYŠOVANIE NAPÄTIA URČITE NEPOMÔŽE

👉 Reakcie liberálov a progresívcov na návrh zákona o pomoci tehotným ženám sú neprimerané a z vecnej debaty robia politickú zbraň. Potrebujeme sa vrátiť k pokojnej vecnej debate, ktorá nezvyšuje napätie, ale v dialógu hľadá riešenie.

Na aktuálny vývoj reagujú podpredseda KDH Marián ČAUČÍK a lekárka a vysokoškolská profesorka Eva GREY.

Marián Čaučík:

☝️ Nátlakové aktivity znemožňujú rozvážnu odbornú diskusiu o takej citlivej téme, akou je umelé ukončenie tehotenstva. Liberálni a progresívni politici tým ponúkajú viac spolitizované kroky než reálnu pomoc pre legislatívnu dohodu.

☝️ Ide o umiernenejšiu verziu poslaneckého návrhu zákona. Každý, kto chce pomôcť tehotným ženám, má vecne, odborne prispievať k dialógu a hľadaniu riešení a nie vytvárať napätie. Ak sa napriek rozdielnym názorom nedokážeme baviť vecne o takejto miernej zmene zákona, ako to dokážeme v zložitých diskusiách na iné témy? Vráťme sa k faktom a pokojnému hľadaniu spoločného riešenia.

➡ NÁVRH ZÁKONA (aktuálne v druhom čítaní v NR SR), ktorý čelí ostrej a neprimeranej kritike progresívcov a liberálov, prináša viacero opatrení na pomoc tehotným ženám, ako je napríklad núdzové bývanie pre tehotné ženy v kríze či príspevok pri narodení dieťaťa v plnej výške aj pre štvrté narodené dieťaťa.

➡ Má zlepšiť aj informovanosť pri závažnom rozhodovaní o umelom potrate napríklad predĺžením lehoty na rozmyslenie na avizovaných 72 hodín, ako aj skvalitnením informácií, ktoré tehotná žena dostane pri žiadosti o umelé ukončenie tehotenstva.

☝️ Zdá sa, že slovenská politika je stále bojiskom, kde jednotlivé tábory na seba útočia už z princípu. Spoločnosti to určite nepomáha.

✅ KDH sa programovo dlhodobo venuje ochrane materstva, rodiny a ľudského života v každej jeho fáze. Preto vítame poslanecký návrh zákona o pomoci tehotným ženám, ktorý sa aktuálne prejednáva v NR SR. Ide o krok dobrým smerom, lebo materstvo treba oceniť, chrániť a podporovať. Ochrana života si zároveň zaslúži vládny návrh zákona.

👉👉 Viac – vrátane vyjadrenia Evy Grey – si prečítajte tu: http://kdh.sk/zakon-o-pomoci-tehotnym-zenam-sa-stava-politickou-zbranou-liberalov-a-progresivcov-vratme-sa-k-vecnej-diskusii/


Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *