islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Nevidieť smrť (Jn 8, 51-59) – Zamyslenie k dnešnému evanjeliu – Farnosť Zvolen-Západ – Dominikáni Zvolen

Nevidieť smrť (Jn 8, 51-59)
30. marec, 2023 | Zamyslenie k dnešnému evanjeliu

„Veru, veru, hovorím vám.“ Tieto Ježišove slová znamenajú, že to, čo nám hovorí, je pravda. Krátko pred tým povedal, že hriech nepochádza od Boha. Dokonca ani pôvod zla, ktorým je odmietnutie Boha, nepochádza od človeka. Autorom zla a smrti je diabol.

„Kto zachová moje slovo, neuvidí smrť naveky.“ Najväčším darom počúvania Božieho slova je sloboda od smrti. Ako to, veď každý musí zomrieť? Zomrieť musí každý človek, lepšie povedané, každý musí prejsť smrťou, ale nie každý musí vidieť smrť naveky.

Príkladom človeka, ktorý nevidel smrť, je aj prvý mučeník, svätý Štefan. Hoci ho zabíjali kvôli Ježišovi, on nevidel smrť: „Štefan plný Ducha Svätého, uprene sa zahľadel na nebo, uvidel Božiu slávu a Ježiša stáť po pravici Boha a povedal: „Vidím otvorené nebo a Syna človeka stáť po pravici Boha.“ (Sk 7, 55-56)

Fr. Šimon OP


Jn 8, 51-59 „Veru, veru, hovorím vám.“ Tieto Ježišove slová znamenajú, že to, čo nám hovorí, je pravda. Krátko pred tým povedal, že hriech nepochádza od Boha. Dokonca ani pôvod zla, ktorým je odmietnutie Boha, nepochádza od človeka. Autorom zla a smrti je diabol. „Kto zachov….
Autor správy, foto a správu publikoval Rehoľa dominikánov na Slovensku on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *