islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NEZABÚDAJME, PAMÄTAJME 🏴 Dnes si pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Pred 77 rokmi bol oslobodený najväčší…

NEZABÚDAJME, PAMÄTAJME 🏴

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Pred 77 rokmi bol oslobodený najväčší koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau. Pripájame sa pri tejto príležitosti k iniciatíve #WeRemember, ktorá upozorňuje na hrôzy holokaustu počas druhej svetovej vojny.

Holokaust je najmasovejšia vražda civilného obyvateľstva v dejinách. Milióny ľudí stratili dôstojnosť aj život kvôli zvrátenej idei rasovej a etnickej nerovnosti.

Nenávisť a extrémizmus by už v dnešnej demokratickej spoločnosti nemali mať miesto. No aj napriek tomu sa s nimi, žiaľ, stále stretávame. Miera nenávisti a agresie v spoločnosti a na internete často prekračuje únosné hranice. Považujeme preto za dôležité vystupovať proti prejavom fašizmu, extrémizmu, xenofóbie, rasizmu, či diskriminácie rôzneho druhu. Je to povinnosť aj voči všetkým tým, ktorých pamiatku si dnes pri príležitosti oslobodenia koncentračného tábora v Osvienčime pripomíname.

Viac o kampani Svetového židovského kongresu v spolupráci s UNESCO, ktorej cieľom je pripomenúť si nevinné obete holokaustu a apelovať na boj s antisemitizmom a rasizmom, nájdete tu: https://weremember.worldjewishcongress.org/

#WeRemember2022


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *