islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NEZABUDNITE SI PRESTAVIŤ HODINKY⌚️ Tento víkend si pospíme o hodinu menej. Prechádzame zo zimného na letný čas. K zmene dôjde …

NEZABUDNITE SI PRESTAVIŤ HODINKY⌚️

Tento víkend si pospíme o hodinu menej. Prechádzame zo zimného na letný čas. K zmene dôjde v nedeľu 27. marca. Ručička hodiniek sa posúva z 2:00 na 3:00 hod.

Svetlo cez deň bude čím ďalej, tým dlhšie a stmievať sa začne neskôr. Popoludnia tak budú pre mnohých príjemnejšie a určite potešia najmä deti, športovcov a tých, ktorí si poobednú kávičku radi vychutnávajú vonku na terase.

Na území Československa, resp. Slovenska letný čas v súčasnej podobe zaviedli v roku 1979. V posledných rokoch sa čoraz viac hovorí o ukončení jeho striedania v Európskej únii. K jednotnej zhode, kedy by sa tak mohlo stať, a ktorý čas by bol ponechaný, zatiaľ nedošlo.

V online ankete sa v roku 2018 väčšina obyvateľov EÚ vyslovila za ponechanie letného času, čo by znamenalo v lete dlhšie večery. V zime by naopak Slnko vychádzalo až okolo ôsmej hodiny. Napriek výsledkom ankety, jednotlivé členské štáty skôr preferovali zachovanie toho zimného. Striedanie času ostáva v platnosti aj počas najbližších rokov, nakoľko Európska únia sa bude touto témou zaoberať až začiatkom roka 2027.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *