islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NEŽIADANÝ DÔSLEDOK REFORMY? PACIENTI MÔŽU MASÍVNE VYHĽADÁVAŤ ŠTÁTOM PREPLÁCANÚ LIEČBU V ZAHRANIČÍ ☝️🩺 Je reálne, že okrem leká…

NEŽIADANÝ DÔSLEDOK REFORMY? PACIENTI MÔŽU MASÍVNE VYHĽADÁVAŤ ŠTÁTOM PREPLÁCANÚ LIEČBU V ZAHRANIČÍ

☝️🩺 Je reálne, že okrem lekárov už budú zo Slovenska aktívne odchádzať do zahraničia aj pacienti za liečbou – ako nežiadaný dôsledok reformy nemocníc, ktorú prijal parlament. Štát sa musí pripraviť, že násobne viac bude preplácať drahšiu liečbu v zahraničí.

Lekárka a naša tímlíderka KDH pre zdravotníctvo Monika Kolejáková:

➡️ „Namiesto toho, aby sa štát staral o rast našich zdravotníkov v počtoch aj v kvalite, posiela pacientov a s nimi naše peniaze do zahraničia.

➡️ Slovensko potrebuje reformu zdravotníctva a nevyužiť ponúkané zdroje z Fondu obnovy by bolo nerozumné. Ale musí to byť dotiahnuté a spravodlivé. Reforma v takej podobe, ako bola prijatá, je však vysoko riziková.“

☝️ Je tiež škoda, že v rámci primárnej starostlivosti sa reforma venuje iba novým ambulanciám, ale nerieši kontinuálnu výmenu personálu. Pritom 40 % lekárov bude do troch rokov v dôchodkovom veku – štát im však vôbec nepodáva pomocnú ruku.

👉 Ak sa systém nezameria aj na personál, pacient sa v ňom bude naďalej túlať a je veľmi reálne, že bude odchádzať za starostlivosťou do priľahlých oblastí v zahraničí.

👉👉 Celé stanovisko TU:
https://kdh.sk/je-realne-ze-okrem-lekarov-budu-zo-slovenska-aktivne-odchadzat-aj-pacienti-za-liecbou/


Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *