islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NIE VOJNE ZNAMENÁ NIE ZLU ✍️Píše Veronika Remišová Dnes si pripomíname koniec 2. svetovej vojny a ešte nikdy to nebola spomienka…

NIE VOJNE ZNAMENÁ NIE ZLU
✍️Píše Veronika Remišová
Dnes si pripomíname koniec 2. svetovej vojny a ešte nikdy to nebola spomienka taká bolestivá a jej odkaz taký nástojčivý ako práve v týchto dňoch.

Pamiatku hrdinov som si prišla uctiť na cintorín Háj, kde je pochovaných viac ako 1 300 príslušníkov 1. československého armádneho zboru v ZSSR, ktorí padli v bojoch o Liptovský Mikuláš. Čo by asi povedali títo hrdinovia dnes, keby videli, že nad Európu znova visí hrozba vojny? A že Rusko sa nám vyhráža použitím jadrových zbraní?

8. mája 1945 kapitulovalo nacistické Nemecko a Európe po vyše piatich rokov obrovského utrpenia, krviprelievania a vojnových zverstiev konečne svitla nádej na mier medzi národmi, spoluprácu a prosperitu. Skončila sa najväčšia a najhroznejšia vojna v histórii ľudstva, ktorá si vyžiadala desiatky miliónov obetí a obrovské materiálne škody. Vojna, aká sa už nemala nikdy opakovať.

Je hrozné, že práve vodca ruského národa, ktorý v 2. svetovej vojne položil takú obrovskú obetu, vrátil po vyše 70 rokoch vojnu do Európy.

Vladimir Putin barbarským útokom na Ukrajinu a vraždením nevinných civilistov pošpinil pamiatku hrdinov Červenej armády, ktorí položili život aj za našu slobodu.


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *