islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NOČNÁ NAHÁŇAČKA MOTORKÁRA POD VPLYVOM DROG NA ODCUDZENOM MOTOCYKLI, 🏍 A TO NIE JE ZĎALEKA VŠETKO❗️ ➡️ Spolujazdcova jazda bez p…

NOČNÁ NAHÁŇAČKA MOTORKÁRA POD VPLYVOM DROG NA ODCUDZENOM MOTOCYKLI, 🏍
A TO NIE JE ZĎALEKA VŠETKO❗️

➡️ Spolujazdcova jazda bez prilby bolo to najmenšie porušenie zákona, ktoré policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II odhalili u vodiča, ktorého spozorovali včera krátko pred polnocou na ulici Pri trati.

➡️ Vodič na výzvy k zastaveniu vozidla nereagoval a práve naopak, rýchlosť jazdy neustále zvyšoval. Uniknúť sa mu však nedarilo, pretože hliadka ho mala neustále na dohľad. Svoju jazdu so spolujazdcom ukončili pádom, tesne po tom ako vodič stratil pri odbáčaní kontrolu nad motocyklom. Policajti vodiča chytili, aj napriek tomu, že na ich výzvy nereagoval a dal sa útek. Počas spútavania oboch mužov policajti spozorovali, že jeden z nich odkopol vrecko s bielou kryštalickou látkou. Ani jeden sa nechcel priznať k vlastníctvu neznámej látky. Z toho dôvodu sa na miesto dostavila aj výjazdová skupina vrátane kriminalistického technika.

➡️ Následnou lustráciou bolo zistené, že 35-ročný vodič Martin má do roku 2025 uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Ďalej bolo zistené, že po motocykli zn. Generic je vyhlásené Rakúskou republikou pátranie.

➡️ Po vykonaní potrebných úkonov na mieste, bol vodič podrobený toxikologickému vyšetreniu v nemocnici, ktoré potvrdilo prítomnosť omamných a psychotropných látok v jeho organizme.

➡️ Policajti taktiež obmedzili na osobnej slobode 24-ročného spolujazdca, ktorý mal pri sebe 4 vrecká s neznámou bielou kryštalickou látkou.

➡️ 35-ročný Martin a 24-ročný Marko sú aktuálne umiestnení v cele policajného zaistenia. Vodičovi bolo vznesené obvinenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia . V prípade prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi bolo zo strany povereného príslušníka začaté trestné stíhanie.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *